Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KONCERT W DOBRYM DUCHU Z PASJĄ

08.04.2017

Wieczorem 8 kwietnia w kolbuszowskiej kolegiacie miał miejsce wyjątkowy koncert pasyjny. Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia był ks. Lucjan Szumierz, Proboszcz Parafii pw.  Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Koncert z Recytacjami pt ,,W drodze na krzyż i do zmartwychwstania” to nie jedyna inicjatywa księdza proboszcza i wikarych, którzy swoimi ciekawymi pomysłami aktywizują wiernych w okresie Wielkiego Postu.

    Gościnnie koncert uświetnił Chór i Orkiestra ,,Dobry Duch i Przyjaciele” z Górna pod dyrekcją Karoliny i Dariusza Kosaków oraz Aneta Czach pianistka z Rzeszowa. Pozostali to  miejscowi wykonawcy. Wystąpiła Orkiestra Dęta pod dyrekcją Krzysztofa Kłody i Studio Wokalne  prowadzone przez Katarzynę Liszcz Starzec z Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, organiści  Stanisław Frankiewicz i Tomasz Blicharz, Kapela Widelanie i Schola Młodzieżowa z parafii, a Młodzież z kolbuszowskiego liceum przygotowana przez Grzegorza Wójcickiego, recytowała poezję Ryszarda Szilera. Po słowie proboszcza, śpiewem a capella, rozpoczęła koncert sopranistka Katarzyna Liszcz Starzec. Ułożenie programu koncertu to też jej dzieło, niezmiernie trudne zadanie biorąc pod uwagę że wykonawców, było wielu i każdy chciał zaprezentować się jak najpełniej. Wśród znamienitej publiczności, koncert zaszczycił Jego Ekscelencja Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej Edward Białogłowski, profesor Kazimierz Ożóg i redaktor Jerzy Dynia. Towarzyszyła im znamienita miejscowa publiczność: poseł, radna sejmiku i starosta powiatu. Niezależnie od zajmowanych stanowisk i godności wszyscy stworzyli zainteresowaną dobrą muzyką grupę melomanów. Ksiądz Lucjan świetnie /co jest regułą/ wywiązał się z obowiązków organizacyjnych, wsparty przez sponsorów. Dom kultury zapewnił na dobrym poziomie technikę sceniczną  a mistrzynie, piekarnika i patelni uraczyły artystów smacznymi potrawami. Koncert zilustrowała prezentacja multimedialna ,,Twarze Chrystusa” Mateusza Starca.

    Poziom artystyczny wszystkich występów wysoki, klimat dobry. Proboszcz Lucjan, pasjonat historii parafii i miasteczka nad Nilem, odnalazł w kronikach podobne wydarzenia pasyjne, które miały tu miejsce już w XVIII wieku.  Bardzo cenne w tegorocznym koncercie jest to, że jest tworzony przez utalentowanych pozbawionych kompleksów twórców z małych społeczności. Cieszy, że piękna tworzona z miłości do Boga, świata i ludzi muzyka, sztuka i literatura znajduje współcześnie sporą grupę wrażliwych odbiorców.

GALERIE:

TRANSMISJE NA ŻYWO

Biuletyn Informacji Publicznej

 

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

 

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny