Poczytaj o plenerze 2014

Odśpiewana przez zespół i  zgromadzoną przed sceną publiczność "O Ela" Chłopców z Placu Broni zakończyła w niedzielę 4 maja tegoroczne dni Kolbuszowej. Trwały 4 dni.

Pierwszy dzień poświęcony był osobie kanonizowanego kilka dni wcześniej Jana Pawła II. Na kolbuszowskim rynku mogliśmy oglądać kapliczki poświęcone nowemu świętemu, papieżowi zagrali Widelanie i Pogodni Raniżowianie, złożono też kwiaty pod pomnikiem papieża. Głównym punktem programu tego dnia było Oratorium Terra Nostra w wykonaniu młodych artystów ze szkół muzycznych z Francji, Czech i Polski, którzy pod dyrekcją Aleksandry Niezgody wystąpili w kolbuszowskiej kolegiacie.

Drugiego maja w kolbuszowskiej bibliotece otwarto wystawę pt. Kolbuszowianie w walce o niepodległość Polski 1914-1918. Okazją do zaprezentowania tego tematu jest przypadająca w tym roku setna rocznica wybuchu Pierwszej Wojny Światowej.

Trzeciego maja tradycyjnie mieszkańców miasta budziła Orkiestra Dęta MDK, która w różnych miejscach Kolbuszowej zaprezentowała się z patriotycznym repertuarem. Następnie po przemarszu-manifestacji patriotycznej odbyła się Msza Święta, po której złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia odbyła się na kolbuszowskim rynku. W tym czasie na stadionie miejskim odbywał się puchar świata w Nordic Walking, a na torze Glinianka Rajd Samochodów Terenowych i Quadów 4x4.

Popołudniowa impreza na rynku rozpoczęła się o godzinie 16 występami i konkursami dla dzieci. Mimo deszczowej pogody młodzi bawili się świetnie. Były występy taneczne, lepienie krokodyli w glinie, konkursy i teatr dla dzieci. Wieczorem scenę przejęli starsi. Występy muzyczne rozpoczął koncert rzeszowskiego zespołu Secesja, po których publiczność rozgrzał kolbuszowski Le Moor. Przed dziewiątą na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Pudelsi. Mimo zimna Pudelsów słuchała całkiem liczna publiczność. Sobotę zakończył pokaz sztucznych ogni.

4 maja pogoda była już znacznie lepsza. Bez trudu mógł się więc odbyć XX Jubileuszowy Bieg Uliczny oraz Tradycyjne Kulinaria w Siedlisku. O 18 zaprezentowała się lokalna Hadra. Po oryginalnych folkowych rytmach klimat muzyczny odmieniła Grupa Władka Serafina wykonująca poezję śpiewaną w niczym nie ustępującą najlepszym w tej dziedzinie. Niedzielne słońce nad Kolbuszową zachodziło przy dźwiękach muzyki klezmerskiej w wykonaniu krakowskiego Quartet Klezmer Trio. Na koniec, już po zapadnięciu zmroku, na scenie zapanowali Chłopcy z Placu Broni. Licznie zgromadzona publiczność wspólnie z wokalistą śpiewała „O Ela” i inne przeboje.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DNI KOLBUSZOWEJ 2014