Galeria pełna zainteresowanych przechodzącymi do historii tragicznymi wydarzeniami sprzed trzydziestu czterech lat. Autorskie teksty i muzyka, recital Władka Serafina, urozmaicony subtelnymi opowieściami z czasów studenckich  /o moralnych kosztach wyboru łatwego życia, których nie dokonywał/. Była też  opowieść tragikomiczna, o owacjach dla ,,Obławy” Kaczmarskiego na zlocie młodych socjalistów /z automatycznym zawieszeniem w prawach studenta/. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat, autentyczna  lekcja tamtej muzyki  na szóstkę z plusem. W stworzoną  atmosferę wszedł Czesław Drąg z Boguchwały z /quasi historyczną/ prelekcją. Emerytowany animator rzeszowskiego WDK-u, zapalony pasjonat gromadzenia wszystkiego co ulotne, zaprezentował fragment kolekcji: znaczki, ulotki, plakaty- spontanicznie i masowo produkowane w czasach Solidarności. Zbieracz ten, to również doskonały  gawędziarz i  znawca historii. Z kolei emocjonalnie, z pasją i energią o walce w demonstracjach opowiedział Benedykt Popek z Mazurów /zdecydowanie lepiej go mieć po swojej stronie/.

Na wystawie, co jest lokalnym precedensem, pokazał IPN-owską teczkę, jaką na temat jego opozycyjnej działalności sprokurowała kolbuszowska SB. Nieoceniony zawsze gotów do pomocy Andrzej Wesołowski unikalnymi historycznymi perełkami z rodzinnego archiwum uzupełnił prezentację. W ostatniej chwili zbiory dostarczył Mieczysław Typek. Wydarzenie wzbogacił rzeszowski IPN planszami i filmem prezentującym opozycjonistów i zbuntowane pokolenie festiwalu ,,Rock Galicja”.

Organizatorzy są dumni z tego, że wystawę zaszczycili opozycjoniści i zainteresowana historią publiczność. Wolność jest w nas, ale tylko nieliczni mieli odwagę wtedy przy niej trwać, wydobywać ją z innych, narażając swoje życie. Nie pozwólmy następnym pokoleniom o nich zapomnieć. Teraz do tego niepotrzebne już jest bohaterstwo, lecz dążenie do poszukiwania i dokumentowania  PRAWDY, od której w życiu nie ma nic ważniejszego!