2016

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

   Fascynacje fotograficzne Grzegorza Winiarskiego mają zaledwie czteroletnią historię. Narzędziem jego pracy twórczej jest od samego początku aparat cyfrowy. Fotografuje ze skupieniem aparat ma zawsze pod ręką, temat łapie w lot i z polotem. Umiejętnie z wrażliwością operuje kolorem. Wystawa 17 września 2016 roku, pełna jest tych ciekawych migawek ze spacerów po otaczającym go świecie, tym bliskim i tym dalekim. Okazuje się że, niezależnie od miejsca, odnajduje w nich i rejestruje emocje, błysk światła, chwilę.... piękno. Zdjęcia Winiarskiego mają duszę jego duszę. Jej zakamarki odsłonił nam  hojnie w dużej ilości interesujących prac fotograficznych podczas wernisażu, swojej pierwszej indywidualnej wystawy.

 

 

   Po raz drugi zapraszamy do kina ogrodowego Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Licencja nie pozwala nam na podawanie tytułów filmów.

  Poprzedni film bardzo spodobał się dzieciom, których wraz z rodzicami była spora grupka. Dzieciaki bawiły się bardzo dobrze oglądając z zainteresowaniem prezentowaną bajkę. Kilkunastu dorosłych oglądało do końca bardzo ciekawy film.

   W najbliższą sobotę zapraszamy ponownie!

 

cover wakacje2016

 

 

W „Wakacjach z Kulturą” w kolbuszowskim miejskim domu kultury i jego filiach wzięło udział około stu dzieci i młodzież w różnym wieku. Uczestnicy mieli możliwość udziału w czterogodzinnych zajęciach sportowych, technicznych, plastycznych czy filmowych, uczęszczali na wycieczki piesze i jeździli na basen.

Zajęcia były bezpłatne na zakończenie dzięki uprzejmości Dyrektora i pracowników muzeum na Skansenie odbyła się impreza integracyjna na której dzieci nauczyły się piec proziaki, pod czujnym okiem ulubionej ,,babci” Janiny.

Zabawy było mnóstwo a efekt naprawdę smaczny. Na organizowane przez nas zajęcia dzieci chodziły chętnie ich swobodna wielowątkowa forma bardzo im odpowiadała. Frekwencja znakomita wielu poznało nowych przyjaciół wszyscy na koniec stali się jakby jedną rodziną. Niczym dawni druhowie z sokolni.

wlodawa2016 cover

 

 

zobacz fotorelację Pawła Matraja:

Mimo upału i nagromadzenia imprez weselnych i innych kończących sezon kanikuły. Wystawę obejrzało ponad czterdziestu fascynatów tworzenia i kontemplowania sztuki. Wernisaż /27 sierpnia 2016r/ w Galerii pod Trąbami i Bębnem uświetnił koncert Katarzyny Liszcz Starzec /śpiew/ Anety Czach /pianino/ i Natalii Mazur /gitara/. Zdolne artystki przedstawiły pieśni polskie, ukraińskie i żydowskie wprowadzając wszystkich w klimat wystawy poplenerowej z miasta trzech wyznań. Włodawę i jej okolice atrakcyjnie zaprezentowało kilkadziesiąt prac fotograficznych i kilkanaście plastycznych.

Tradycją wernisaży z poplenerowych /organizowanych od 2003r/ plastyków i fotografików jest prezentacja multimedialna, którą wykonuje ze zdjęć uczestników i swoich Tomasz Koczur. Dyskusje o sztuce trwały bez końca, atmosfera wysoce integracyjna /oprócz kolbuszowian, brali w niej udział głogowianie i sokołowianie małopolscy oraz rzeszowiacy.