Fascynacje fotograficzne Grzegorza Winiarskiego mają zaledwie czteroletnią historię. Narzędziem jego pracy twórczej jest od samego początku aparat cyfrowy. Fotografuje ze skupieniem aparat ma zawsze pod ręką, temat łapie w lot i z polotem. Umiejętnie z wrażliwością operuje kolorem. Wystawa 17 września 2016 roku, pełna jest tych ciekawych migawek ze spacerów po otaczającym go świecie, tym bliskim i tym dalekim. Okazuje się że, niezależnie od miejsca, odnajduje w nich i rejestruje emocje, błysk światła, chwilę.... piękno. Zdjęcia Winiarskiego mają duszę jego duszę. Jej zakamarki odsłonił nam  hojnie w dużej ilości interesujących prac fotograficznych podczas wernisażu, swojej pierwszej indywidualnej wystawy.