- Aktualności -

Poczytaj o plenerze 2014

14 czerwca uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kolbuszowskiego wraz z nauczycielami po raz kolejny wyjechali na plener malarski "Wiatraki" organizowany już tradycyjnie każdego roku przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. Tym razem miejscem docelowym był skansen w Trzcinicy koło Jasła, potocznie nazywany Karpacką Troją.

Zanim wyciągnęli farby, węgle i ołówki, uczestnicy pleneru udali się pod opieką przewodnika na zwiedzanie muzeum. Co wytrwalsi (ci, którym nie straszne duże wysokości) wdrapali się też na taras widokowy, z którego jak na dłoni widać było całą okolicę. Niestety nie udało się zobaczyć Tatr - załoniły je chmury, które kilka godzin później dotarły i do Trzcinicy. Deszcz nie przeszkodził jednak młodym artystom w tworzeniu swoich dzieł. Schowani pod dachem, po posiłku w lokalnej restauracji, do godzin popołudniowych zajęci byli malowaniem. Do Kolbuszowej Uczestnicy wyjazdu wrócili późnym popołudniem. Ze względu na zainteresowanie tegoroczny wyjazd odbył się dwoma autokarami.

W ponidziałek 23 czerwca w galerii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej odbyła się poplenerowa wystawa prac młodych artystów. Przy okazji wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz autorom wyróżnionych prac.

Na kolejny plener zapraszamy już w przyszłym roku!