- Aktualności -

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zobacz relację z Warszawy

 

   16 maja w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie przedstawiciele kolbuszowskiego MDK odebrali drugą nagrodę w konkursie "Fonogram Źródeł 2013" organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia. Podczas gali finałowej z krótkim koncertem wystąpiła kapela "Biała Muzyka", w składzie której grają także muzycy z Kolbuszowej.

 

 

 

Zwycięzcą Fonogramu Źródeł 2013 został Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk za wydawnictwa na których zamieszczono archiwalne nagrania podhalańskie i pochodzące z Kielecczyzny. Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej został nagrodzony za album-katalog z Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki, który odbył się w maju 2013 roku przy domu kultury i skupił kapele ludowe z południowo-wschodniej Polski. Trzecie miejsce przyznano Stowarzyszeniu Dziedzictwo Podlasia za płytę "Ludowe Pieśni Religijne z Podlasia" ex aequo z wydawnictwem "Rwie się życia przędza" dokumentującym pieśni śpiewane przy zmarłym na Suwalszczyźnie.

Do finału tegorocznego Fonogramu Źródeł zgłoszono 17 wydawnictw muzycznych.

Konkurs oceniało jury w składzie: prof. Piotr Dahlig (etnomuzykolog, UW), dr Weronika Grozdew-Kołacińska (etnomuzykolog, PAN), Piotr Kędziorek (Program 2 PR), Anna Szewczuk (kierownik RCKL, Program 2 PR) i Anna Szotkowska (Program 2 PR).

 

Zobacz Galerię Zdjęć z Gali Finałowej

 

/zdjęcia: polskieradio.pl/nowatradycja oraz MDK Kolbuszowa/ 

Szczegółowe informacje o Fonogramie Źródeł 2013:

http://www.polskieradio.pl/192/3445,Fonogram-zrodel