- Aktualności -

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zobacz kto wystąpi

 

   Wydarzenie muzyczne ART WIOSNA, zorganizowane po raz pierwszy w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej, było okazją do posłuchania świetnej muzyki przy ciastku i kawie. Art wiosna było spotkaniem z trzema gatunkami muzycznymi, zdawało by się bardzo odległymi od siebie. Nic bardziej mylnego. Łączy je wysublimowane poczucie estetyki, świeże i kreatywne spojrzenie na materię dźwiękową oraz improwizacja.

Zagrali: Władek Serafin, New Bone, Robert Lenert/Andrzej Serafin

Władek Serafin – gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów.

Laureat ogólnopolskich festiwali i konkursów poezji śpiewanej. On sam jednak woli określenie „piosenka poetycka”

Towarzyszyć mu będą muzycy z Kolbuszowej i Rzeszowa.

Niebanalny tekst, wysmakowane aranżacje, to wszystko usłyszycie w tym występie.

New Bone - zespół uformowany przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w 1996 roku. Już rok później grupa zdobyła I nagrodę w konkursie „Wolna scena jazzowa”. Początkowo inspiracją dla muzyków New Bone była muzyka Wayne Shortera, Milesa Davisa czy Horace Silvera.

Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider, trębacz Tomasz Kudyk. Zespół ma na swoim koncie trzy wydawnictwa płytowe bardzo ciepło przyjęte zarówno przez krytykę jak i słuchaczy.

 

Robert Lenert / Andrzej Serafin – duet krośnieńsko - kolbuszowski. Ci dwaj muzycy są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali bluesowych. W roku 2010 nagrali płytę „L.S.D.”, na której pojawił się również saksofonista Staszek Domarski. Nietypowy skład: harmonijka, wibrafon, flet, saksofon, sample oraz nowatorskie potraktowanie formy bluesowej zaowocowało pierwszą w naszym kraju płytą „nu bluesową”.

Płyta ta entuzjastycznie przyjęta przez fanów bluesa, jazzu oraz krytykę doczekała się również ogólnoświatowej dystrybucji za sprawą amerykańskiej firmy Polish Jazz Network.