MDK Kolbuszowa

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Jak zjadłem psa - kafla

 

   Oczekiwane trzy lata śnieg i mróz, niezbędne do organizacji feryjnego kuligu, w tym roku wyjątkowo dopisały. W Świerczowskim Lesie było śnieżnie i pięknie. Dzięki uprzejmości Dawida Bogacza, który nieodpłatnie udostępnił piękne sanie, dzieci miały prawdziwą sannę. Kierowca powożący kilkuset koniami mechanicznymi robił to doskonale dbając o bezpieczeństwo jeżdżących na saniach i sankach. Mimo rześkiej aury feryjni koloniści z lasu i sań w ogóle wyjść nie chcieli, chcieli tylko jeździć i jeździć! Las i teren Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie to miejsce piękne i niezwykle przyjazne dla odwiedzających. Zostaliśmy gościnie przyjęci przez wykonujących swoją pracę profesjonalnie z pasją i oddaniem pracowników Nadleśnictwa. Liczne ,,stado” feryjnej dzieciarni z Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej, Świerczowa, Domatkowa i Kłapówki z zainteresowaniem obejrzało wystawę przyrodniczą placówki. Po terenowych i edukacyjnych atrakcjach grupka wygłodniałych wycieczkowiczów skorzystała z pomysłowej wiaty leśników, gdzie czekał na nich grill. Głodomory  pochłonęły mnóstwo kiełbasek, ziemniaków prosto z rusztu i wypiły kilkadziesiąt litrów herbaty. Atrakcja kulturalna wyjazdu, grupa kolędników z Przedborza, odwiedziła biura leśników przedstawiając swoją niezwykle atrakcyjną Kolędę z Herodem. Za kolędę i życzenia zostali hojnie nagrodzeni przez pracowników Nadleśnictwa. To samo przedstawienie przedborska młodzież z KSM-u odegrała dla dzieciarni w plenerze.

   Po mroźnej środzie uczestnicy Ferii z Kulturą 2017 spotkali się w czwartek na gorącym dyskotekowo-filmowym popołudniu w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Żeby nam się fani feryjnych imprez nie rozhartowali, głównym daniem imprezy były lody. Atrakcja, jak wszystko podczas ferii (różnorodne zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe i taneczne organizowane przez zaangażowanych instruktorów) została przyjęta entuzjastycznie! Ruch na świeżym powietrzu, śnieżna aura, zjawisko w ostatnich latach wyjątkowe do którego twórczo podeszła ,,świetliczanka” Elżbieta. Gdy inni budowali lodowiska, ona wspólnie z miejscowym sołtysem, w płaskim jak deska Domatkowie, zbudowała sporych rozmiarów stok narciarski ze skocznią!

   Żegnając się z uczestnikami ferii zdaliśmy sobie sprawę że jest to rozstanie krótkotrwałe, z większością z nich spotkamy się na zajęciach kulturalno-oświatowych i świetlicowych, które zaczynają się zaraz po feriach w placówkach.               

 

 

  

FINAŁ PING-PONGA I PIŁKARZYKÓW: