Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

HULACY W KALENDARZU NA 2019 ROK

07.01.2019

 

 

HULACY W KALENDARZU NA 2019 ROK

   Lasowiackich Hulaków, powstałą w ubiegłym roku w Kolbuszowej grupę folkową, można zobaczyć w kalendarzu wydanym przez Miejski Dom Kultury i Galerię nad Nilem w Kolbuszowej.

Autorką zdjęć do wydawnictwa jest fotografka Magdalena Małaczyńska z zamiłowaniem portretująca muzyków. Artystka ma w swoim dorobku, fotografie gwiazd jazzu i innych gatunków muzyki. Jej prace cenione są przez osoby portretowane i miłośników sztuki. Zdjęcia, które niczym obrazy posiadają klasyczną kompozycję, świetnie oddają subtelne piękno ,,piętna’’  muzyki, odbitego na  osobie  fotografowanego.

    Na miejsce sesji zdjęciowej do kalendarza, Hulacy wybrali pierwszą kolbuszowską galerię handlową, atrakcyjny i najnowocześniejszy sklep w mieście nad Nilem. Na zaproszenie właściciela, artyści zagrali tam też cieszące się dużą popularnością koncerty. Zespół tworzą Roman Dublański, obdarzony charyzmą wokalista i gitarzysta, gwiazda kolbuszowskiego popu  z lat siedemdziesiątych z epizodem gry w klubach muzycznych Las Vegas. Człowiek pełen energii niezwykle oryginalny i twórczy.

    Kierownikiem muzycznym, autorem aranżacji utworów grupy jest klarnecista, Jerzy Wrona. Postać wyjątkowa o niezwykle bogatym doświadczeniu i praktyce wykonawczej, niekwestionowany autorytet muzyczny.  Na próbach, którymi kieruje, kształtuje on styl zespołu. Ze względu na poważanie jakie ma w środowisku, nie ma żadnego problemu z pozyskiwaniem do Hulaków bardzo dobrych utalentowanych muzyków. Takich jak siostry Barbara Rząsa - flecistka i Dorota Jamróz- skrzypaczka, które oprócz gry na instrumentach, świetnie uzupełniają wokalne brzmienie zespołu. Całość tej ciągle rozwijającej się grupy dopełniają: akordeonista  Ryszard Wrona, klarnecista i saksofonista Ryszard Bajor, oraz grający na instrumentach perkusyjnych Andrzej Serafin. Na gitarze basowej gra Zdzisław Ziarkiewicz.

                Muzyka Lasowiackich Hulaków to folk oparty na tradycyjnych ludowych melodiach, zaaranżowanych przez Jurka Wronę oraz  autorskie emocjonalne teksty i kompozycje Romka Dublańskiego, odnoszące się nostalgicznie do czasów minionych. Wspólne granie sprawia muzykom niesamowitą frajdę a ich odbiorcom dużą przyjemność. Sztandarowy nowo skomponowany utwór Dublańskiego pt. ,,Kolbuszowa” wywołuje u słuchaczy wzruszenie połączone z przysłowiową łezką w oku. Limitowany kalendarz rozszedł się błyskawicznie i zebrał świetne recenzje. Mamy nadzieję że podobnie będzie z płytą, której wydanie przygotowuje zespół.

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

 

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny