Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VIBES - Nowa płyta Andrzeja Serafina

12.03.2018

"Jeżeli przyzwyczailiście się do bezmiaru tandety na wszystkich polach sztuki i kultury, to jeszcze nie powód, aby zwątpić w ogóle w możność istnienia w tej dziedzinie ludzi mniej więcej przyzwoitych i uczciwych, którzy nie pragną robić sobie z gęby ścierki". Tak oceniał stan współczesnej sobie kultury Witold Gombrowicz. Czy dzisiaj powiedziałby to samo?
   Na miano "przyzwoitego" z powodzeniem stara się zasłużyć kolbuszowianin, multiinstrumentalista i kompozytor Andrzej Serafin. Na początku stycznia br. miała miejsce premiera kolejnej jego autorskiej płyty zatytułowanej "Vibes". Powyższy cytat jest jej nieoficjalnym mottem. Artysta zabiera nas w podróż po pozornie nieprzystających do siebie gatunkach i muzycznych tradycjach. Komponuje i gra po swojemu nie oglądając się na obowiązujące trendy. Na tym albumie znajdą coś dla siebie miłośnicy bluesa, jazzu, folku, muzyki elektronicznej i współczesnej. Materiał nagrany na potrzeby płyty jest w prawdzie mocno eklektyczny, ale jego wykonawcy znaleźli sposób aby uczynić z niego spójne dzieło.
   Do studia leader zaprosił przyjaciół z zespołu Los Agentos i kilku przedstawicieli polskiej sceny bluesowej i jazzowej. Amatorom tej muzyki w Polsce nie trzeba bliżej przedstawiać Arka Skolika, Michała Kielaka i Bartka Przytuły.

   W programie płyty znalazło się dziewięć utworów instrumentalnych i dwie piosenki. Większość kompozycji jest dziełem Andrzeja Serafina, a jedna Stanisława Greli. Są również dwa standardy bluesowe. Pod tekstami podpisali się Bożena Mazur, Grzegorz Olejnik i Nina Sawicka jako tłumaczka.    

Red. Tomasz Kotyla

   Do tej pory entuzjastyczne recenzje wystawili czołowi redaktorzy polskich rozgłośni radiowych: Andrzej Jerzyk, Jan Chojnacki, Leszek Adamczyk, Elżbieta Lewicka i Piotr Gwizdała. Płytą zainteresowane są również amerykańskie rozgłośnie radiowe m.in. AccuRadio i Aardvark Blues.


Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny