Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydawnictwa MDK

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oprócz bieżącej działalności artystyczno-kulturalnej zajmuje się także archiwizowaniem, uwiecznianiem, zapisywaniem szeroko rozumianej kultury. Na swoim koncie ma już kilkanaście wydawnictw, zarówno muzycznych, filmowych, jak i tych papierowych. Niektóre z nich zostały zauważone i nagrodzone, inne nadal czekają na swoje pięć minut.

W tym dziale znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat wydawnictw MDK w Kolbuszowej oraz planów wydawniczych tej placówki. Przygotowaliśmy dla Państwa m.in. cyfrową wersję ostatniego, a jednocześnie jak dotąd jedynego takiego, wydawnictwa dotyczącego historii kultury w Kolbuszowej, nagrodzone przez Program Drugi Polskiego Radia wydawnictwo z Festiwalu Żywej Muzyki oraz wybór wydawnictw muzycznych MDK.

 

AKTUALNOŚCI:

GÓRNIACY DLA TRADYCJI SWOJEJ WSI

21.12.2020

Oddajemy w Państwa ręce publikację poświęconą Kolbuszowej Górnej oraz Zespołowi Ludowemu „Górniacy”. Przybliżenie historii działalności Zespołu Ludowego Górniacy, jednego z najstarszych zespołów folklorystycznych działających na terenie województwa podkarpackiego, służy pogłębieniu więzi z rodzimą tradycją, a także upowszechnianiu wiedzy o własnym dziedzictwie. 

czytaj dalej... na temat: GÓRNIACY DLA TRADYCJI SWOJEJ WSI

Katalog - II Lasowiackie Dożynki - Powrót do Tradycji

21.10.2020

Niniejszy katalog ma na celu udokumentowanie zadania „II Lasowiackie Dożynki w Porębach Kupieńskich – Powrót do Tradycji”, którego zrealizowanie było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – EtnoPolska 2020. Zadanie miało na celu przypomnienie i odtworzenie tradycyjnych zwyczajów związanych z dożynkami unikalnej grupy etnograficznej Lasowiaków zamieszkujących tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. 

czytaj dalej... na temat: Katalog - II Lasowiackie Dożynki - Powrót do Tradycji

W ZIMOWY WIECZÓR

06.02.2019

Komiks oraz płyty ze słuchowiskiem radiowym. Komiks narysował Marek Krakowski w słuchowisku wystąpiła ,,Nieformalna Grupa Teatralna”. Autorem  scenariusza jest Ryszard Sziler. Zapraszamy do zapoznania się z tym niezwykle ciekawym wydawnictwem!  

czytaj dalej... na temat: W ZIMOWY WIECZÓR

STO LAT POD SKRZYDŁAMI SOKOŁA

05.03.2018
STO LAT POD SKRZYDŁAMI SOKOŁA wydawnictwo historyczne MDK *kliknij w zdjęcie żeby przeczytać/pobrać wydawnictwo
czytaj dalej... na temat: STO LAT POD SKRZYDŁAMI SOKOŁA

MUZYKANCI Z PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ

05.03.2018

MUZYKANCI Z PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ Część I: Jan Cebula z Kapelą *kliknij w zdjęcie żeby przeczytać/posłuchać/pobrać fragment wydawnictwa

czytaj dalej... na temat: MUZYKANCI Z PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ

TRANSMISJE NA ŻYWO

Biuletyn Informacji Publicznej

 

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

 

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny