Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wieczór z dobrą komedią

05.11.2017

Współczesna komedia oparta na wątku obyczajowym przedstawienia rodzicom narzeczonego jedynej córki – tak w skrócie rysuje się fabuła „Next-ex” Juliusza Machulskiego, spektaklu, który 5 listopada (2017 roku) widzowie mogli zobaczyć w kolbuszowskim Domu Kultury. Zawiła intryga pokazuje nie tylko krytyczny stosunek ojca do kolejno prezentowanych mężczyzn, ale też ujawnia prawdziwe oblicza pozostałych, równie ciekawych bohaterów.

   Sztuka obfituje w zwroty akcji, przekomiczne dialogi i niebanalne postacie. Na rozwikłanie wielowymiarowej intrygi publiczność czeka z niekłamanych zaciekawieniem do ostatniej sceny. Spektakl zaprezentowano w skromnej, lecz ciekawej scenografii, składającej się w połączeniu z dobrą grą na świetny występ. Komedię zobaczyło niecałe 200 osób. Wstęp był wolny, a warunkiem uczestnictwa było odebranie darmowych zaproszeń. Publiczność stanowili sympatycy sztuki Machulskiego, ale przyjechali też fani aktorów i teatru z okolicznych miejscowości (Mielca, Tarnobrzega i Skopania), chcących po raz kolejny zobaczyć lubianych aktorów. Warto podkreślić szczególne zaangażowanie widzów, ich aktywny odbiór, zrozumienie sztuki, zapewnienie i docenienie wysiłków twórców.

   Miła atmosfera, jaka panowała tego wieczoru, udzieliła się także występującym, którzy szczerze chwalili szczerość odbioru. Co warto w tym miejscu zaznaczyć, sprawianie innym i sobie radości to myśl, która charakteryzuje podejście Grupie Teatralnej Pozytywnie Skopani. Zarówno publiczność, jak i artyści z zapałem wyrazili nadzieję na ponowne spotkanie.

tekst: Anna Puzio

Next-ex - Pozytywnie Skopani, 5 listopada 2017

09.03.2018, 12:21