Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

BARWY BIESZCZAD PĘDZLEM I OBIEKTYWEM.

05.11.2018

W dniu 27 października 2018r. w Galerii pod „Trąbami i Bębnem” Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się wernisaż wystawy po plenerowej „Wetlina 2018”. W plenerach organizowanych (od 15 lat) przez kolbuszowską instytucję kultury, uczestniczą artyści, amatorzy i profesjonalni z Kolbuszowej, Sokołowa i Głogowa Małopolskiego. Twórcy to miłośnicy artystycznego podejścia do rzeczywistości,  którego wyrazem są prace plastyczne i fotografie. Efekty pleneru to wykonanych 21 prac malarskich i rysunkowych i 51 fotografii.  Bieszczadzki plener był bardzo oczekiwany przez grupę i zrealizowany 5 - 6 października przy pięknej jesiennej pogodzie w okolicach Wetliny. Bazę dla twórców stanowiły pensjonaty Przysłupiu.


            W sobotni wieczór  na wystawie pojawiła się bardzo duża grupa zainteresowanych sztukami plastycznymi i fotografiami. Sporą część publiczności stanowili artyści, twórcy, oraz  ich rodziny i znajomi. Była też spora grupa bywalców różnych wydarzeń artystycznych. Wszyscy zebrani zainteresowani obejrzeli bardzo interesujące prace wykonane w różnych technikach plastycznych obrazy i rysunki oraz bardzo dobre fotografie. Zwiedzających wystawę ciężko było oderwać od ekspozycji, w końcu to się udało. Wszyscy zasiedli na sali widowiskowej by obejrzeć tradycyjną prezentację poplenerową Tomasza Koczura ( jak zwykle ciekawą i dowcipną) i wysłuchać klimatycznego koncertu „Tria Bożeny Mazur”. Muzycy przenieśli nas w świat muzyki Martyny Jakubowicz doskonale łączącej się z bieszczadzkimi pejzażami. W każdy dźwięk, każdy utwór widzowie wysłuchiwali się z dużą wrażliwością; wokalistkę Bożenę Mazur, gitarzystę Stanisława Grelę i harmonijkarza Roberta Lenerta nagradzając gromkimi brawami. Na zakończenie była pyszna kawa i świetne ciastka z kolbuszowskich piekarni, których sława ze względu na smak wyrobów sięga coraz dalej poza okolicę. Z kolei przekąski w stylu bieszczadzkim w dużym wyborze przygotowały artystki kuchni z MDK. 

 

            Organizatorzy są zadowoleni, że ciekawa forma łącząca różne dziedziny sztuki spotkała się znów z zainteresowaniem publiczności.

Wernisaż

05.11.2018, 13:39

 

Biuletyn Informacji Publicznej

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny