Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

POPŁYNĄŁ DZWIĘK Z ARKI NOEGO

02.07.2019

POPŁYNĄŁ DZWIĘK Z ARKI NOEGO

,,Pod Albertem” w Kolbuszowej znów zapachniało chlebem, podczas jubileuszowej 10 edycji integracyjnego i kulturalnego chrześcijańskiego festiwalu, spotkania na placu kościelnym. W niedzielę 23 lipca 2019 roku odbyły się tam Albertynki, Piknik Pachnący chlebem. Brat Albert, Adam Chmielowski, to postać niezwykle ciekawa inspirująca i godna naśladowania, wzór cech ludzkich, społecznych i patriotycznych. Świetny malarz, który porzucił karierę dla biednych i zagubionych zakładając  zakonny habit. Bohater i inwalida Powstania Styczniowego. Powszechnie znane jest jego bezgraniczne oddanie dla biednych, mniej jego duszpasterska działalność w środowisku dekadenckich, młodopolskich  artystów. Myśl świętego od lat przyświeca organizatorom tego festiwalu bardzo potrzebnego społeczeństwu naszego miasteczka i okolicy.

Z okazji jubileuszu ks. proboszcz parafii jednocześnie dziekan  dekanatu Jan Pępek organizując sponsorów sprawił kolbuszowianom mnóstwo radości zapraszając gwiazdę  muzyki religijnej zespół Arka Noego z Poznania. Stałym elementem tego uduchowionego parafialnego pikniku jest również Albertyński Konkurs Chlebowy. W tym roku cztery dzielne koła gospodyń rywalizowały w kategorii ,,Maminej drożdżówki’’ i ,,Gorącego podpłomyka” były to panie z Weryni, Nowej Wsi, Domatkowa i Świerczowa. Stoły uginały się od pyszności wszystko naturalne świeże i smaczne. ,,Piknik pachnący chlebem” to część imprezy któremu wsparcia udzielił ,, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Dzięki czemu zwycięscy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe wypiekacze do chleba. Domowe powidła, masła, dżemy i inne smarowidła robiły furorę i smakowały publiczności, która zajadała się nimi do woli. Lasowiackich  specjałów spróbował Robert Friedrich  z Arki Noego za co pięknie podziękował ze sceny po koncercie swojego zespołu. Arka Noego to grupa wyjątkowa śpiewają i grają  od dwudziestu  lat trzon stanowią dorośli a dzieci śpiewają w niej rotacyjnie. Zespół nagrał wiele płyt a ich muzyka jest znana i śpiewana nie tylko przez dzieci ale przez młodzież i dorosłych, którzy pamiętają ją z dzieciństwa. Uśmiechnięte buzie na scenie i pod sceną nić duchowego porozumienia występujących dorosłych i dzieci z widzami. Piknik pachnący chlebem otworzył Ksiądz Proboszcz wraz z innymi duchownymi. Obecni na nim byli Ewa Draus wicemarszałek województwa i burmistrz miasta Jan Zuba. Muzycznie rozpoczęła go świetna młodzieżowa kapela Cmolaskie Chłopoki.

Organizator Parafia Brata Alberta przygotowała też wiele atrakcji plenerowych: dmuchanych zjeżdżalni, trampolin i kul wodnych sprawiając pociechom olbrzymią frajdę. Tej najmłodszej kategorii wiekowej na pikniku było najwięcej w jego historii.  Trzeba dodać że była to publiczność bardzo zadowolona. Rekord ogólnej liczby widzów należy jednak do koncertu w którym wystąpił afrykański Claret Gospel i  Kapela Władysława Pogody oraz Paweł Steczkowski.  Festiwal wsparło wielu sponsorów z kolei młodzież z KSM prowadziła akcję zbiórki środków na własne potrzeby. Osoby  bezpośrednio zaangażowane w organizację wydarzenia to ks. Przemysław Pelczar, Kamil Sołek i Izabela Karkut oraz pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Piknik zakończył zespół Efekt.  

 

Albertynki 2019

02.07.2019, 12:42

 

Biuletyn Informacji Publicznej

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny