Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WNUCZĘTA Z KULTURĄ

12.02.2020

Ferie z Kulturą to cykliczna impreza w której co roku uczestniczą dzieci  i młodzież ( w wieku od 7 do16 lat) z Kolbuszowej i świetlic terenowych. Liczba uczestników corocznie  jest bliska setki lub niewiele tą ilość  przekracza, dzieci integrują się i  spotykają podczas wyjazdów integracyjnych, zabaw  i konkursów oraz różnorodnych  spektakli czy imprez sportowych. Ciężko jest policzyć różnorodne zajęcia  jak zwykle było  ich mnóstwo i były niezwykle  ciekawe i różnorodne.

      Atrakcją  tegorocznych  Ferii z Kulturą w  dniach od  13 do 24 stycznia 2020 roku, były  trzy spektakle teatralne, wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Nowej Wsi,  wyjścia na basen, zajęcia taneczne, warsztaty mażoretek i turnieje gier planszowych. Niezmiennie dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne. Ferie w tym roku obejmowały daty dwóch ważnych rodzinnych świąt, ,,Dzień Babci i Dzień i Dziadka’’.  W dniu święta  na zajęciach pojawili się najstarsi  członkowie rodzin ukochane babcie i dziadkowie dla których dzieci przygotowały przyjęcie i  występy oraz atrakcyjne  laurki. Zorganizowano też konkurs na rysunki nestorów wszyscy oni zostali atrakcyjnie przedstawieni w ciepłych,  wykonanych przez wnuczęta barwnych portretach. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, grzeczności i  rodzinnego ciepła. Często się mówi  potocznie ,,że  starość Panu Bogu nie wyszła” lecz widząc radość seniorów ze swoich następców to są to  te chwile kiedy zapomina się o wszystkich mankamentach tej części ludzkiego życia.  Podczas wycieczki do Nowej Wsi wszyscy nałykali się świeżego powietrza odbyli przejażdżkę na koniu i zjedli przepyszne kiełbaski i ziemniaki prosto z rusztu i ogniska. Apelujemy do dziadków i babć o zadbanie   o kontakt wnucząt z  realną rzeczywistością, zabieranie ich  w plener i zainteresowanie zabawami ze swojego dzieciństwa.

    W tym roku furorę zrobiły spektakle teatralne obejrzało je w sumie blisko pół tysiąca najmłodszych pociech. W Kolbuszowej miały miejsce dwa występy w wykonaniu, Teatru ,,Blaszany bębenek”, który przedstawił spektakl pt.,, Renifer Nico ratuje zimę”  oraz ,, Smerfy 2”. W Kolbuszowej Górnej Teatr Nemno wystawił ,, Królową śniegu” w formie teatru cieni. W tej miejscowości wszyscy pożegnaliśmy się z sobą i feriami, uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i nagrody w konkursach. Wszystkim rodzicom oraz  babciom i dziadkom gratulujemy,  grzecznych i miłych  dzieci i wnucząt!

Ferie z Kulturą 2020

12.02.2020, 09:00

Galeria zawiera 36 zdjęć. Dzieci z rodzicami w salach widowiskowych Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej biorą udział w zabawach oraz oglądają przedstawienia.

Zajęcia plastyczne i kulinarne z instruktorami. Na stołach bądź to przybory plastyczne lub artykuły spożywcze.

Na niektórych zdjęciach uczestnicy zajęć feryjnych w plenerze jedżą na koniach.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny