Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

NOWY SPRZĘT W RAMACH KONWERSJI CYFROWEJ DOMÓW KULTURY JUŻ ZAMONTOWANY W MIEJSKIM DOMU KULTURY W KOLBUSZOWEJ

31.08.2022

NOWY SPRZĘT W RAMACH KONWERSJI CYFROWEJ DOMÓW KULTURY JUŻ ZAMONTOWANY W MIEJSKIM DOMU KULTURY W KOLBUSZOWEJ

Po stresującym etapie procedury zamówień publicznych, który był niezbędny po to, by móc wreszcie wydatkować przyznane dofinansowanie, wyłoniony Wykonawca przystąpił do dostarczania i montażu wymarzonego sprzętu. Prace montażowe i testy ruszyły pełną parą w czerwcu br. Wykonawca, Pan Dariusz Trętowicz, właściciel firmy Framesound Production musiał dokonać demontażu przestarzałego i zużytego przez ostatnich kilkadziesiąt lat systemu nagłośnieniowego. W jego miejsce zamontowany został system liniowy włoskiego producenta RCF. Znajdujące się od kilku lat w naszej placówce cyfrowe miksery dźwięku uzupełnione zostały również w możliwość współpracy ze standardem przesyłu sygnału w oparciu o protokół DANTE. Występujący na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej artyści będą mieli też możliwość wykorzystania personalnego systemu monitorowego. Zamontowany został również sprzęt, który będzie wykorzystywany do realizacji streamingu, realizacji podcastów, rejestrowania audiowizualnego wydarzeń, w postaci kamer PTZ, kamery 4K, mikserów obrazu, kontrolera i komputerów. System audiowizualny uzupełniony został też w profesjonalne słuchawki studyjne, profesjonalny cyfrowy mikrofon bezprzewodowy oraz mikroporty do kamery 4K. W ramach projektu zamontowany został również wysokiej jakości cyfrowy rzutnik multimedialny, a także specjalne oprogramowanie służące m.in. do tzw. mappingu obrazu, czyli oświetlania wybranych części sceny przygotowaną animacją lub grafiką. Montaż wszystkich elementów systemu wymagał wykonania częściowej rozbiórki paneli ściennych w Sali Widowiskowej i położenia setek metrów różnego rodzaju okablowania. Podczas wydarzeń, które odbywać się będą w kolbuszowskim domu kultury, osoby niedosłyszące będą miały możliwość skorzystania z zakupionych 10 osobistych wzmacniaczy dźwięku.  Dzięki dotacji uzyskanej w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury poziom realizacji wydarzeń w naszej placówce wkroczył w XXI wiek.

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej otrzymał grant w wysokości 159 600 zł. na zakup nowoczesnego sprzętu i szkolenia. Projekt “Cyfrowa zmiana w realnym funkcjonowaniu Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej” znalazł się na 57 miejscu w gronie 200 zakwalifikowanych przez Narodowe Centrum Kultury wniosków z całego kraju spośród aż ponad 1200 złożonych ofert. Realizacja zadania trwała od jesieni 2021 r. i pierwotnie zakładała jego zakończenie do czerwca 2022 r. W obliczu sytuacji, która powstała w lutym br., czyli wybuchu wojny w Ukrainie, zmuszeni byliśmy do korekty pierwotnego planu i aneksowania umowy z NCK. Pozwoliło to wydłużyć procedowanie do końca sierpnia 2022 r.

Celem programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury było wyposażenie beneficjentów w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań online lub w sposób cyfrowy. Realizacja programu jest elementem rządowych działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19.

NOWY SPRZĘT W RAMACH KONWERSJI CYFROWEJ DOMÓW KULTURY JUŻ ZAMONTOWANY W MIEJSKIM DOMU KULTURY W KOLBUSZOWEJ

31.08.2022, 12:51

Zdjęcia z montażu sprzętu zakupionego z grantu pozyskanego przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.