Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ORKIESTROWY SWING I WALENTYNKOWA HOJNOŚĆ DLA EMILKI

08.02.2022

 

       

       ORKIESTROWY SWING I WALENTYNKOWA HOJNOŚĆ DLA EMILKI

              W tegorocznym ostatnim (miejmy nadzieję) wyemitowanym on-line 13 lutego 2022 koncercie noworocznym (karnawałowo-walentynkowym) nagranym bez publiczności. Mieliśmy okazję zobaczyć  Orkiestrę Dętą Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej z ,,wtopioną” w nią Szkołą Muzyczną I stopnia z Niwisk wraz z dyrektor Dorotą Wilk. W roli prowadzących orkiestrę debiutowali (na noworocznym  koncercie) Dariusz Bańka pierwszy dyrygent i Kamil Pezda drugi dyrygent. Pracują intensywnie z orkiestrą blisko osiem miesięcy. Młodzi prężni z głowami pełnymi pomysłów kapelmistrzowie. Twórcy ciekawych aranżacji orkiestrowych, poszukujący indywidualnego brzmienia i charakteru dla kolbuszowskiej orkiestry.

              Ze sceny powiało młodością i świeżością za sprawą orkiestrowej młodzieży, nowego repertuaru w autorskich aranżach kapelmistrzów, którzy zaangażowali lokalne talenty, solistów i tancerzy. W pięknej aranżacji orkiestrowej usłyszeliśmy nową przebojową kompozycję pt. ,,Motto”,  Romana Dublańskiego. Piosenkarz wystąpił z orkiestrą i towarzyszyła mu zjawiskowa  wokalistka Sabina Kurek i gitarzysta Przemysław Przywara. Autor słów i kompozytor Dublański w ostatnim czasie przeżywa, niezwykle twórczy okres od ręki pisze słowa i klimatyczną muzykę. Już niedługo usłyszymy próbkę tej twórczości w postaci płyty, którą nagrał  z rewelacyjną formacją ,,Krokodyle”. Na scenie usłyszeliśmy zawodowy duet operowy, sopranistkę Katarzynę Liszcz-Starzec (również solo) i tenora Tomasza Furmana. Wystąpiły dziewczęta ze studia wokalnego: Julia Boroń, Emilia Magda i Julia Kosiorowska zaśpiewały między innymi, przepiękny utwór ,,Uciekali, uciekali…” ( Stokłosy i Miklaszewskiej) Tancerzy reprezentowały dwie grupy mażoret, eleganckie ,,Krokodyl Mamba” i przeurocze małe debiutantki, ,,Krokodyl Mamba Mini”. Udane występy to efekt pracy choreograf Marzeny Płazy. Niespodziewany pandemiczny wokalny vacat, uzupełniła gościnnie występująca wszechstronna rzeszowska piosenkarka Mariola Niziołek. Tym samym umożliwiając prezentację udanego własnego aranżu ,,Miasteczka cud” (utworu Satanowskiego i Osieckiej) dyrygentowi Kamilowi Peździe. Obdarzona niezwykle ciekawym głosem artystka, pokazała klasę mimo że na zgranie się z orkiestrą praktycznie czasu ani sposobności nie miała. Pezda był też autorem innowacyjnego pomysłu połączenia Dj Disco Ducka (Dawid Trznadel)  z orkiestrą. Pomysł chwycił i zdobył uznanie młodej internetowej widowni, warty jest dopracowania i kontynuacji w przyszłości. Gołym okiem widać i uchem słychać że obydwaj dyrygenci wzajemnie się inspirują i świetnie współpracują nad tworzeniem nowoczesnej koncepcji zespołu. Świetnie układa się im współpraca z naszą szkołą muzyczną z Niwisk, w której uczy się kolbuszowska młodzież i pracują kolbuszowianie z wyjątkową dyrektorką Dorotą Wilk. Rzadko się zdarza spotkać osobę, tak chętnie współpracują i potrafiąca stworzyć wyjątkową atmosferę życzliwości  w środowisku swojej placówki i jej otoczeniu. Wśród licznych solistów instrumentalistów, wyróżnić można Tomasza Blicharza syntezator i akordeon, trębacza Wojciecha Fryca czy klarnecistę Pawła Starca. To pewnie już ostatnie takie nagranie bez publiczności. Jego celem jest kontynuacja i rozwój orkiestry z nowymi prowadzącymi, mamy nadzieją usłyszeć ich za rok na żywo w hali liceum Bytnara. Obecne doświadczenia będą na pewno przydatne przy nagraniu płyty, której wchodzący w 72 rok swojego istnienia zespół jeszcze nie ma.

              Oglądających ten wyjątkowy koncert zachęcamy do gorącego, nie tylko walentynkowego hojnego wsparcia zbiórki na rzecz ratowania serca Emilki Wilk. Jej i wszystkim którzy tak wspaniale zaangażowali się w ratowanie jej życia dedykujemy ten koncert. Wszystkich którzy nie zdążyli wylicytować gitary i wzmacniacza Romana Dublańaskiego, niedługo już zaprosimy do licytowania klimatycznej płyty nagranej przez niego z ,,Krokodylami”. Dziękujemy wszystkim innym, którzy oddali cząstkę swojego serca malutkiemu sercu dziecka, jesteście wspaniali! Gitara i wzmacniacz trafiły w dobre ręce młodego chłopaka, któremu ojciec chce przekazać swoją pasję muzyczną!

 

 

https://mdkkolbuszowa.pl/pliki/plik/noworoczny-2022-1644395778.jpg

       

 

 

Fotorelacja

12.02.2022, 21:29

Galeria zawiera 62 zdjęcia.

Część zdjęć przedstawia orkiestrę dętą grającą na scenie. Poszczególni instrumentaliści oraz większe grupy.

Flety, klarnety, saksofony, trąbki, waltornia, tuba, perkusja, gitara basowa, instrument klawiszowy.

Większość ubrana w biało niebieskie stroje orkiestrowe.

Kilka zdjęć to ujęcia kapelmistrza z batutą przy pulpicie. Solistka ubrana w długą czerwoną suknię. Solista w czarnym fraku.

Przed sceną występują mażoretki. Starsze i młodsze dziewczynki w różnobarwnych strojach.

Na paru zdjęciach przedstawione są duety wokalne: kobieta, mężczyzna, dwie dziewczyny. Dwa zdjęcia to soliści i solistki z kwiatami dziękujący za występ.

ZAŁĄCZNIKI:

Noworoczny

09.02.2022, 12:26

 

Biuletyn Informacji Publicznej

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny