Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

TYLKO DISCO ZOSTAŁÓ W POLU DNI MIASTA 2024

19.04.2024

    Pierwsze trwające dziesięć dni „Dni Miasta” odbyły się jesienią 1961 roku. Następnie realizowano je w maju. Żaden termin nie gwarantuje dobrej pogody, majowy powodował spore anomalia temperaturowe, w dniu koncertu Grzegorza Turnaua termometr o 16.00 pokazywał + 20 Celcjusza natomiast o 21.00 – 8 stopni. Przeniesione na drugi weekend czerwca święto miasta jak dotychczas ma sprzyjającą wydarzeniu pogodę. 

     W dniach 8 i 9 czerwca 2024 klimat sprzyjał organizatorom i publiczności. Mimo katastrofalnych prognoz pogodowych ta okazała się być idealna, co przełożyło na dużą frekwencję. Organizator przygotował ciekawy odmienny od wcześniejszych, różnorodny program.  W pierwszym dniu imprezy w sobotę scenę i widownię oddaliśmy raperom i młodzieży, która lubi ten styl muzyczny. Gatunek opowiadający o życiu w sposób bezkompromisowy. Rap i hip hop, którego nie gościliśmy od dawna, znów zawitał na naszej scenie. W ciągu dekady nieobecności u nas ta muzyka zmieniła się bardzo. Pojawiły się gwiazdy gatunku Kartky i Sarius, których twórczość jest doskonale znana ówczesnej młodzieży. Rozgrzewkę przed ich występami zrobił Dj Wu Du z raperami i składami TFM, Klimkiem, Białym SPMT i Patrolem. Zaprezentowali autorskie teksty, bity, swoje ciekawe pasje muzyczne aktywizując do żywiołowej zabawy publiczność. Na zakończenie dnia prawie do północy świetnie bawił wszystkich DJ Disco-Duck prezentując miksy różnorodnej muzyki tanecznej. Jak co roku występ Ducka aktywizuje do zabawy pełny parkingowy parkiet imprezy i tak by było do rana, gdyby nie ograniczenia czasowe.

           W niedzielę rozpoczęliśmy prezentacją różnorodnych talentów uczestników zajęć, prowadzonych w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej oraz Fundacji Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego ,,Chlebek”. Na scenie pojawiło się ponad 150 występujących tancerzy i śpiewaków. Powiało młodością, radością i entuzjazmem do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Następnie na scenie pojawili się Lasowiaccy artyści ludowi. Kapela Kazimierza Marcinka, Lasowiackie Baby, Zespół Ludowy Górniacy oraz muzyk folkowy Paweł Steczkowski. Kompanija zagrała, zaśpiewała i zatańczyła po lasowiacku. Gościnnie w grupie wystąpiła skrzypaczka Lidia Biały. Występ podkreślił różnorodność drugiego dnia imprezy. Po nim głośno dynamicznie zagrał zespół folk metalowy Łysa Góra zainspirowany polskim i ukraińskim folklorem. W składzie grupy zagrała na wiolonczeli i zaśpiewała kolbuszowianka Klaudia Federyszyn. Pochodząca jak poprzedniczka z Kolbuszowej SABINA Nycek przedstawiła energetyczny recital, wykonany z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Świetne aranże utalentowanych dyrygentów, Dariusza Bańki i Kamila Pezdy dynamiczny wokal i wybitnie grający muzycy usatysfakcjonowały widzów. Gwiazdą drugiego dnia był zespół Łzy z występującą w nim wokalistką Sarą Chmiel (od 2011 roku). Zespół zagrał stare i nowe utwory dwa z orkiestrą i Sabiną Nycek z którą Sara zaczynała karierę w zespole Mocha. Plac koncertowy wypełniony był szczelnie ludźmi firma nagłośnieniowa i oświetleniowa zrobiła dobrą robotę. Widzowie wrażliwi na muzykę przez te dwa dni mieli z czego wybierać, spośród wydarzeń ambitnej i ciekawej kultury.  Burmistrz Kolbuszowej Grzegorz Romaniuk udzielił organizatorowi technicznemu Dni Kolbuszowej Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej olbrzymiego wsparcia ze strony służb miejskich. Polecił udekorowanie ulic flagami miejskimi co miało miejsce pierwszy raz na taką skalę i podniosło rangę imprezy. Osobiście wraz z delegacją pięknego ukraińskiego miasta Kamieniec Podolski złożył życzenia mieszkańcom i podziękował organizatorowi. Nie tylko sprawiając wszystkim przyjemność, ale zachowując się tak jak na gospodarza miasta i gminy przystało.

 

 

 

 

 

 

Fotorelacja - Sebastian Augustyn

10.06.2024, 15:23

ZAŁĄCZNIKI:

Plakat

03.06.2024, 08:32