Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WERNISAŻ Z BLUESEM DO ŚPIEWANIA

06.11.2023

 

 

     Od dwóch dziesięcioleci Miejski Dom Kultury aktywizuje plastyków i fotografików do nieustawania w twórczym spojrzeniu na otaczający nas piękny świat. W tym czasie zorganizowanych zostało ponad pięćdziesiąt plenerów w atrakcyjnych miejscach Kolbuszowej i okolicy oraz innych miejscach Polski. Artyści zarówno amatorzy jaki i wykształceni plastycy odkrywają piękno zaklęte w takich miejscach jak Krzeszów nad Sanem pachnący powidłami, czy Szydłów historią, Włodawę nad Bugiem czy Janowiec nad Wisłą, Biecz, Zamość, Przysłup w Bieszczadach z gwiazdami na wyciągnięcie ręki Tomaszowie Lubelskim wielu innych nie zawsze znanych klimatycznych miejscach.

W dniach 23 i 24 września 2023 roku wybór padł na Czorsztyn w Pieninach. Blisko pięćdziesięciu fanów plenerowych wyjazdów z Kolbuszowej, Sokołowa i Głogowa Małopolskiego oraz Rzeszowa wyjechało w to urocze miejsce położone nad zalewem, nieopodal zamku w Niedzicy. Największą atrakcją miejscowości są ruiny średniowiecznego zamku.  Pogoda dopisała jedynie w połowie, ale efekty prac mimo tego są bardzo zadowalające o czym mogliśmy się przekonać podczas wernisażu wystawy, który odbył się
w dniu 4 listopada br. W plenerze mogą brać udział całe, z pociągiem do tworzenia rodziny i dlatego też na wystawie obejrzeć można prace fotograficzne rodziców oraz malarskie dzieci, jednej z nich. Ponad dwadzieścia prac plastycznych zdominowało malarstwo olejne, w fotografiach największym wzięciem cieszyły się ruiny i zamki. Po wernisażu będącym prezentacją czystego pociągu do tworzenia (przysłowiowego bluesa) miał się odbyć koncert bluesowy. Niestety choroba wokalistki uniemożliwiła występ. Nic tak jednak nie motywuje narodu jak trudności, tak więc kilkadziesiąt gardeł pod wodzą prowadzącej Jolanty Augustyn posileni, góralską kwaśnicą indywidualnie i zbiorowo odśpiewało kilkadziesiąt polskich przebojów. W ad hoc zorganizowanym konkursie a i owszem znalazły się dyplomy i nagrody. Uczestnicy wernisażu udowodnili, że posiadając ,,bluesa” do plastyki i fotografii są również uzdolnieni muzycznie i kochają śpiewać.

 

Link do relacji z wydarzenia na stronie nowiny24.pl

https://nowiny24.pl/czorsztyn-2023-sprawdzcie-co-dzialo-sie-na-wernisazu-poplenerowej-wystawy-w-kolbuszowej-zdjecia-wideo/ar/c13-18043797

Galeria

06.11.2023, 13:52

Galeria zawiera 42 zdjęcia.

Spora część zdjęć pochodzi z sali widowiskowej MDK w Kolbuszowej.

Uczestnicy wernisażu śpiewają piosenki do tekstów wyświetlanych na dużym ekranie.

Kobiety i mężczyźni w różnym wieku oraz dzieci próbują swych sił w karaoke.

Zgromadzona publiczność przy stolikach przysłuchuje się występom.

Stoły przyozdobione są dyniami i kasztanami.

Na jednej z bocznych sal na sztalugach i ścianach prezentowane są prace fotograficzne i malarskie uczestników wernisażu.