Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WIRTUALNIE, MERYTORYCZNIE Z KOLBUSZOWEJ W POLSKĘ

05.08.2021

WIRTUALNIE, MERYTORYCZNIE Z KOLBUSZOWEJ W POLSKĘ

          W piątek 16 lipca 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej mieliśmy przyjemność gościć niecodzienne wydarzenie jakim była zorganizowana przez Związek Miast Polskich i Urząd Marszałkowski w Rzeszowie konferencja zatytułowana ,,Zintegrowane planowanie rozwoju - szansą dla samorządów”. Zwyczajowym miejscem takich wydarzeń są świetnie wyposażone sale konferencyjne. Tym razem, była to jednak 113 letnia kolbuszowska instytucja kultury, która dostąpiła  zaszczytu goszczenia wybitnych samorządowców i przedstawicieli świata nauki i polityki.  Wydarzenie miało charakter hybrydowy, część paneli odbyła się z gośćmi na żywo, część z nich występowała on- line. Poziom wystąpień i dyskusji był z przysłowiowej ,,najwyższej półki”. Tematyka paneli najaktualniejsza z aktualnych, zawsze z pierwszej ręki (ministerstw, uczelni czy urzędów  marszałkowskich). Doskonała wymiana doświadczeń teorii i praktyki. Wszystko za sprawą Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewy Draus, która podjęła odważną, kierowaną  sentymentem decyzję o organizację konferencji w Kolbuszowej. Za tym pomysłem optował również Jacek Woźniak, który od jakiegoś czasu stara się natchnąć gminy naszego powiatu do stworzenia niebanalnej, integrującej je strategii rozwoju. Mając tak kompetentnych organizatorów z Urzędu Marszałkowskiego i Związku Miast Polskich, kolbuszowska instytucja kultury, pomogła polecając profesjonalną firmę transmisyjną (z którą od samego początku jej istnienia współpracujemy). Do kateringu poleciliśmy mistrzynie smaku ,,Jarzębinki” z Weryni, których pamułę  za wyjątkową w skali kraju uznał kiedyś Grzegorz Russak. Zupa podobnie jak inne lasowiackie wyroby, przypadły do gustu gościom z różnych stron Polski (od Gdyni po Poznań i Kraków). Pięknie etnicznie tradycyjnie zagrała kapela Kazimierza Marcinka. Jak w naszej muzyce było, grali na trzech instrumentach strunowych (skrzypce prym, sekund i basy). Dwanaście strun i trzy smyki wystarczyło aby wzbudzić zainteresowanie tej niejedno oglądającej i słuchającej już publiczności z całego kraju. Po konferencji wszyscy zwiedzili piękny kolbuszowski skansen.

              Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej w tym dniu miał zaszczyt gościć wybitnych polityków, samorządowców i  naukowców  on-line i na żywo. Gościli u nas Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej,  Władysław Ortyl – Marszałek  Województwa Podkarpackiego, Ewa Draus – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Zbigniew Chmielowiec – Poseł na Sejm RP, Józef Kardyś – Starosta Powiatu Kolbuszowskiego, Andrzej Porawski – Dyrektor Biura Związku Miast Polskich, Grzegorz Roman – doradca sektorowy ZMP, Jarosław Komża, Jacek Woźniak, Mark Koryński – przedstawicieli ZMP, Michał Gil – Dyrektor Departamentu Planowania Przestrzennego, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Jakub Szymański – Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Piotr Zygadło – Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych, Elżbieta Wróbel, Wójt Gminy Niwiska, Przewodnicząca Rady Partnerstwa Gmin Powiatu Kolbuszowskiego, Wiesław Marchel – Przewodniczący Rady Partnerstwa Gmin Powiatu Brzozowskiego, Krzysztof Lis – członek Rady Partnerstwa Powiatu Szczecińskiego, Bogusław Szweda – Przedstawiciel Partnerstwa Gmin Zagłębia Ambitnej Turystyki, dr hab. Łukasza Mikuła, dr inż. Przemysław Ciesiółka – Uniwersytet im.
A. Mickiewicza w Poznaniu, dr hab. Andrzeja Sztando – prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

              Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej dziękuje wszystkim za zaufanie co do umiejętności organizacyjnych kadry. Ta bardzo ciekawa zatytułowana ,,Zintegrowane planowanie rozwoju – szansą dla samorządów” konferencja ciągle dostępna jest na stronie youtube domu kultury w Kolbuszowej.

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 247

W poprzednim tygodniu: 343

W tym miesiącu: 1253

W poprzednim miesiącu: 1089

Wszystkich: 66954