Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU WARSZTATÓW W DOMATKOWIE

03.11.2023

 

W sobotę 28 października w Domatkowie odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów pt.: ,,Rękodzieła, pieśni i kulinariów” zorganizowane przez KGW „Wolanie” z Domatkowa w partnerstwie z MDK w Kolbuszowej w ramach projektu „Kultura Lasowiacka" dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Warsztaty rozpoczęły się 26 września 2023r. a zakończyły 5 października 2023r. Projekt obejmował tematy „Bibułkarstwo”, „Lasowiackie kulinaria”, „Śpiew Łączy pokolenia”

Podczas finalnego spotkania wszystkich zgromadzonych powitała koordynator projektu Elżbieta Drapała z Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanie” z Domatkowa.

Zaproszeni goście Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk, Ksiądz Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Domatkowie Bogdan Janik oraz Radny Miejski Marek Kuna wygłosili krótkie przemówienia okolicznościowe, w których nie zabrakło ciepłych słów uznania, szacunku i gratulacji dla wszystkich organizatorów i uczestników warsztatów.

Przy wspólnym biesiadowaniu spotkali się uczestnicy warsztatów z Kół Gospodyń Wiejskich z Przedborza, Huty Przedborskiej, Nowej Wsi, Świerczowa i Widełki. Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Domatkowa. Dzieci, oraz seniorzy uczestniczący w poszczególnych warsztatach. Najmłodszy uczestnik spotkań miał 5 a najstarszy 90 lat.

Zgromadzeni, przy dźwiękach muzyki Kapeli Kazimierza Marcinka wraz z instruktorką śpiewu Izabelą Karkut zaśpiewali zarówno pieśni których uczyli się podczas warsztatów oraz inne ludowe melodie. Wspólnie spędzony czas zakończył się potańcówką na ludowo.

Galeria

03.11.2023, 19:57

Galeria zawiera 10 zdjęć.

Jasno oświetlona sala.

Przy długich stołach nakrytych białymi obrusami siedzą uczestnicy warsztatów. Głównie kobiety.

Trwają rozmowy. Kapela ludowa w tradycyjnych strojach umila spotkanie grą.

To trzech panów grających na skrzypcach i kontrabasie.

Jedna z organizatorek ubrana na niebiesko w towarzystwie dwóch kobiet w białych tradycyjnych strojach przemawia do mikrofonu.

Na jednym ze zdjęć kobiety przy stołach śpiewa pieśni.