Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZDOLNĄ MAMY MŁODZIEŻ NAD NILEM

02.03.2022

 

 

ZDOLNĄ MAMY MŁODZIEŻ NAD NILEM

Zupełnie spontanicznie potoczył się ,,Koncert Młodzi Artyści Kobietom z okazji ich Święta” w dniu 6 marca 2022. Atakowani bez przerwy tragicznymi informacjami, straszeni przepowiedniami na zrealizowanie się, których i tak żadnego wpływy nie mamy  ani mieć nie będziemy. Korzystając z okazji zniesienia ograniczeń sanitarnych zorganizowaliśmy przy pełnej Sali w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej imprezę dla Pań. Wspaniałych kobiet w różnym wieku i rozmiarze, na scenie zobaczyliśmy młode, artystki głównie dzieci i młodzież. Wszystkie niezwykle piękne i uzdolnione po prostu wspaniałe swoją pasją i zaangażowaniem w rozwijanie swoich talentów. Imprezę poprowadził  Dj Disco Duck (Dawid Trznadel debiutujący na tego rodzaju wydarzeniu). Pozbywał się tremy z każdą minutą wydarzenia, nowa twarz bardzo dobrze została przyjęta przez publiczność z którą złapał szybki kontakt. Ma dobry głos wyczucie atmosfery i świeżość z braków zdaje sobie sprawę i będzie pracował nad ich poprawą.

W koncertowym dedykowanym Paniom aperitifie wystąpił Roman Dublański z częścią formacji Krokodyle. Zagrali akustycznie na scenie, usłyszeliśmy zapowiedź pierwszej płyty zespołu, klimatyczne utwory napisane i skomponowane przez Dublańskiego w aranżacji członków zespołu. Grupa zagrała akustycznie wystąpiło dwóch wybitnych gitarzystów Tomasz Stężalski i Przemysław Przywara duet wokalny stanowił lider zespołu i subtelna wokalistka z wszechstronnym głosem Sabina Kurek. Usłyszeliśmy gitarowy koncert, który w naszym domu kultury nie jest codziennością, każda minuta ich gry była wyjątkowa! Wokaliści stworzyli wyjątkowy duet, idealnie dopasowany do wydarzenia, świetnie w szczegółach wyreżyserowany z ruchem dialogiem i emocjami, które Romanowi rzadko udaje się opanować gdy śpiewa dla swojej publiczności. Mała próbka talentu muzyków zapowiada świetną płytę na którą czekamy z niecierpliwością (ci co ją słyszeli mogą zapewnić że jest unikalna). Mało, która polska metropolia, wielkie miasto może poszczycić się muzyką promującą jego walory na takim poziomie jak mieścinka z nad Nilu. Muzyka autorska zagrana i zaśpiewana przez wybitnych instrumentalistów i wokalistów, których przyciąga nieprzeciętna twórczość i osobowość Dublańskiego.                                                              

              Zdolną mamy młodzież często padało z ust Dj pod czym podpisać się może każdy widz niedzielnego koncertu. A jakie zdolne instruktorki Katarzynę Liszcz-Starzec od śpiewu, Magdalenę  Chlebek od tańca współczesnego, Marzenę Płazę od  mażoret. Te trzy gracje przygotowały przepiękną prezentację prowadzonej przez siebie pracy w trudnym czasie ograniczeń sanitarnych. Na dodatek niekorzystny układ ferii w które były bezgranicznie zaangażowane nie pozwolił na dopieszczenie koncertu. Co bardzo ważne w domu kultury każdy może rozwijać swój talent niezależnie od tego jest on mały, średni czy ogromny. Nie wyłuskujemy talentów najważniejsza jest chęć szczera do pracy,  zarówno instruktorki jak i uczestnicy zajęć z tym problemu nie mają. Młode talenty spędzają tu pożytecznie swój wolny czas, bez przymusu i atrakcyjnie. Na co dzień obserwujemy jakie nasi uczestnicy i my otrzymują wsparcie od wielopokoleniowych, doskonale funkcjonujących rodzin. Współpracują z instruktorami rzeszą mam, tatusiów, cioć i wujków oraz babć i  dziadków zapatrzonych w swoje pociechy i skłonnych mimo trudnych i wymagających co do zapewnienia bytu materialnego  czasów, poświęcić im ich  rozwojowi jak najwięcej.

              Po raz kolejny mieliśmy przyjemność udzielenia wsparcia akcji charytatywnej na rzecz Oliwki Kret. W pięknym wystąpieniu mama Natalia i inicjatorka przeniesienia zbiórki na zasadzie podaj dalej z Emilki na następnych potrzebujących Katarzyna Furtak Draus wraz z Oliwką pięknie poprosiły o wsparcie co zaowocowała kwotą 1531 złotych wrzuconą błyskawicznie do puszki  przez  niezwykle w tym dniu hojną i elegancką publiczność. Dopełniając w ten sposób, dwudniową zbiórkę sportową organizowaną przez zaangażowaną bezgranicznie w pomoc dziecku rodzinę i przyjaciół.