Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PODRÓŻ DOOKOŁA WRAŻLIWOŚCI I WYOBRAŹNI

20.04.2016

Po raz trzynasty w Galerii pod Trąbami i Bębnem (otwartej w końcu maja 2015r) miłośnicy sztuk przeróżnych mieli możliwość uczestnictwa w atrakcyjnym wernisażu. Tym razem zaprezentował swoje prace fotograf Jan Mazurkiewicz uznany w środowisku twórca i pasjonat tej dziedziny sztuki. Było trochę retrospekcji i aktualnych prac inspirowanych wyjazdem do Dubaju. Fotografie spodobały się (bijącej kolejne rekordy frekwencji) publiczności, która wręcz nie chciała opuścić sali wystawowej żywo dyskutując o zdjęciach.

   W końcu udało się zgromadzić wszystkich na sali widowiskowej gdzie miał miejsce koncert towarzyszący wystawie. Zagrało trio harmonijek ustnych Animato ze Szczecina. Zaprezentowane utwory to przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w oryginalnych, porywających aranżacjach na harmonijki ustne. Po nich pieśni hiszpańskie wykonała Katarzyna Liszcz Starzec (sopran) i Krzysztof Warzocha ( gitara).

   Zachwycona zdjęciami i koncertem, po artystycznej podróży po świecie od gorących Emiratów i Hiszpanii do wiosennej Kolbuszowy, publiczność opuszczała wernisaż pełna wrażeń.

GALERIE: