Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VIII Festiwal Żywej Muzyki

 

 

Miło nam poinformać że Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację już VIII edycji Festiwalu Żywej Muzyki. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Kapele i Instrumentaliści zakwalifikowani 
do VIII Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście
i Trzy Smyki – Grać jak Albina Kuraś i dokumentować jak Jerzy Dynia
w kolejności występów podczas przesłuchań konkursowych:

 

  1. Henryk Marszał – skrzypce
  2. Adam Dragan – skrzypce
  3. Zuzanna Walawender – skrzypce ½

 

  1. Kapela Zastawnych 

Józef Śliwa – skrzypce prym, Leszek Zastawny – klarnet, Jakub Zastawny – cymbały, Wojtowicz – skrzypce sekund, Piotr Zastawny -kontrabas

 

  1. Jan Krztoń – Klarnet B – system niemiecki
  2. Oliwia Spychel – skrzypce

 

  1. Kapela Iskierki

Zuzanna Walawender – skrzypce prym, Nina Hubka – flet prosty, Barbara Stefanik – skrzypce sekund,
Jan Stefanik – basetla

 

  1. Seweryn Kosiorowski – skrzypce

 

  1. Młodzieżowa Kapela Ludowa Pogórzanie   

Barbara Sowa – skrzypce prym, Beata Marszałek – skrzypce sekund, Marceli Grzegorzak – cymbały, Patryk Spławiński- basy

 

  1. Ludwik Miśta – Klarnet

 

  1. Dziecięca Kapela Kurasie  
    Weronika Zegar – skrzypce prym, Jakub Kuraś – skrzypce sekund, Patryk Lorek – kontrabas,
    Karolina Paluch – klarnet

     
  2. Hanna Radwańska – skrzypce
  3. Grzegorz Jarzębak – klarnet

 

  1. Kapela ,,Zalasowianie”

Anna Wenc-Zabawa – skrzypce prym, Cecylia Łabno – skrzypce sekund, Grzegorz Jarzębak – klarnet,
Jerzy Pieniądz – heligonka, Kazimierz Dębicki – bas

 

  1. Tadeusz Malik – heligonka
  2. Gabriela Hubka – skrzypce ¼

 

  1. Kapela Ludowa ,,Trzcinicoki”
    Eugeniusz Kopera – skrzypce prym, Ewa Faryj – skrzypce sekund, Andrzej Jędryczka – cymbały,
    Andrzej Strzępek – basy

 

  1. Wojciech Dulski – skrzypce

 

  1. Mazurskie Muzykanty

Izabella Potocka – skrzypce prym, Gabriela Golesz – skrzypce sekund, Dominia Golesz – kontrabas, Tadeusz Woś – klarnet B

 

  1. Kazimierz Marcinek – skrzypce

 

  1. Kapela Nowińskiego
    Łukasz Nowiński – skrzypce prym, Artur Szlachetka – skrzypce sekund, Izabela Boślak – basy

 

  1. Jakub Zastawny – skrzypce
  2. Barbara Sowa – skrzypce

 

  1. Kapela Ludowa Widelanie
    Kinga Tylutka – skrzypce prym, Rafał Liszcz – klarnet, Andrzej Fabiński – skrzypce sekund,
    Kazimierz Kapusta – bas

 

  1. Amelia Damian – heligonka
  2. Wiesław Malec – skrzypce

 

  1. Kapela Iskierczanie
    Stanisław Czapla – basy, Jakub Czapla – skrzypce, Bogusław Kamiński – skrzypce  

 

  1. Józef Śliwa – skrzypce
  2. Zuzanna Zając – skrzypce

 

  1. Kapela Kazimierza Marcinka 
    Kazimierz Marcinek – skrzypce prym, Wiesław Malec – skrzypce sekund, Franciszek Materna – basy

 

  1. Lidia Biały – skrzypce

 

  1. Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Dolina Dunajca    

Kazimierz Talar – skrzypce prym, Andrzej Talar -skrzypce prym, Jarosław Lipień – altówka sekund, Emilia Talar – kontrabas

 

  1. Józef Świstak – heligonka

 

  1. Młodzieżowa Kapela ,,Z pod Dęba” z Zalasowej
    Zuzanna Zając – skrzypce prym, Przemysław Galas – heligonka, Natalia Czuba – bas, Weronika Miłek – klarnet

 

  1. Joanna Martowicz -Sienek – skrzypce

 

  1. Aleksandra Katarzyna Cieślik – lira korbowa

 

  1. Kapela Młode Kurasie
    Justyna Bieniek – skrzypce prym, Marcelina Bełzo – skrzypce sekund, Natalia Bieniek – cymbały,
    Marcin Wójcik – kontrabas

     
  2. Kazimierz Marcinek – klarnet
  3. Marceli Grzegorzak – cymbały rzeszowskie
     
  4. Kapela Łola
    Aleksandra Siuzdak – skrzypce, Wojciech Dulski – skrzypce, Janusz Radwański – kontrabas

 

  1. Zuzanna Buczek – skrzypce

 

  1. Kapela Cmolaskie Chłopoki
    Adam Dragan – skrzypce prym, Seweryn Kosiorowski – skrzypce sekund, Filip Kosiorowski – basy

 

  1. Aleksandra Katarzyna Cieślik – skrzypce

 

  1. Kapela z Majdanu
    Małgorzata Kamińska – skrzypce prym, Aneta Hodór – skrzypce sekund, Paweł Płudowski – bas

  

  1. Justyna Pięta – skrzypce

 

  1. Kapela Ludowa Młoda Harta  

Joanna Martowicz- Sienko – skrzypce prym, Wiktoria Siry – skrzypce sekund, Andrzej Baran – cymbały, Jacek Szeremeta – basy

 

  1. Jakub Czapla – skrzypce

 

  1. Kapela Ludowa Kurasie
    Jolanta Bieniek – skrzypce prym, Danuta Sąsiadek – skrzypce sekund, Krystyna Czernia – kontrabas, Henryk Kuraś – cymbały, Tomasz Mudryk – klarnet

 

Tematy prelekcji podczas seminarium
oraz godzinowa rozpiska dla prelegentów:

 


1. Jolanta Zaręba: ,,Jerzy Dynia na antenie Telewizji Rzeszów”  

 

2. Prof. dr hab. Jan Adamowski: ,,Folklor jak sztuka synkretyczna”

 

3. Prof. dr hab. Bożena Muszkalska: ,,Wśród wierszyńskich Polaków i pichtyńskich Olendrów. Relacja z wyprawy etnomuzykologicznej na Syberię”
 

  1. Dr hab. Tomasz Rokosz: ,,Lira korbowa i repertuar lirniczy we wschodniej Polsce”

 

  1. dr  Mariusz Pucia:  ,,Dziś już walczyków młodzież nie tańczy” – czyli Władysława Pogody opowieści o dawnych zwyczajach.