Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Taneczne

Na zajęcia taneczne zapraszamy dzieci od 5 roku życia. Zapisy prowadzone są we wrześniu, jednak istnieje możliwość dołączenia do grup w ciągu roku szkolnego jeśli nie została osiągnięta maksymalna liczba uczestników (określana przez dyrekcję). Dzieci są dzielone na grupy przez instruktora w zależności od ilości chętnych.

Aktualnie w MDK Kolbuszowa działają następujące grupy taneczne : A (5-6 lat), B (7-8 lat), C (9-13 lat)

Zajęcia taneczne prowadzone są w formie zespołów/grup tanecznych. Oznacza to, że głównym punktem każdej lekcji jest nauka choreografii, w których każdy uczestnik ma swoje przydzielone role i do których dobierane są odpowiednie stroje i rekwizyty. Celem pracy nad układami choreograficznymi jest przygotowanie grup do występów podczas różnych imprez okolicznościowych i koncertów organizowanych przez Miejski Dom Kultury, a także podczas przeglądów i konkursów tanecznych. Młodzi adepci tańca poznają głównie podstawy takich technik jak: taniec klasyczny (balet), taniec jazzowy, modern, taniec współczesny. Podczas prób oraz w przygotowywanych choreografiach pojawiają si ę również elementy technik tanecznych t.j.: taniec towarzyski (latino i standard), commercial, hip hop, disco, rock’n’roll. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć tanecznych wspomagają kształtowanie prawidłowej postawy oraz utrwalanie prawidłowych wzorców ruchowych. Wzmacniają też mięśnie (w szczególności mięśnie nóg i tzw. „centrum” ciała), zwiększają rozciągnięcie i elastyczność ciała. Kluczowa jest praca nad świadomością własnego ciała oraz swobodną i celową ekspresją ruchową młodych tancerzy. W tym celu wprowadzane są ćwiczenia na róznowagę, koordynację, orientację w przestrzeni, jak również ćwiczenia improwizacji i wyrażania emocji przez ruch. W grupach najbardziej początkujących istotną część zajęć stanowią ćwiczenia i zabawy rytmiczne, tańce z pokazywaniem i różnego rodzaju zabawy przy muzyce. Pozwala to w przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzić elementy techniki tańca i zbudować podstawy do dalszej nauki i rozwoju młodych tancerzy.

Zajęcia prowadzi Iwona Zaguła - tancerka,ukończyła kurs II stopnia tańca współczesnego. Certyfikowany instruktor mażoretek. Mistrz Polski w mażoretkach klasycznych oraz w baton flag. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi ( jej podopieczne maja liczne sukcesy np. mistrz Polski , vice -mistrz mażoretek oraz mistrz Polski południowo-wschodniej w kategorii Show Seniorki). Podczas zajęć tancerki zapoznają się z podstawowymi ruchami i elementami tańca mażoretek, współczesnego, show dance oraz klasycznego Podczas zajęć obowiązuje wygodny, nie krępujący ruchów strój (legginsy, dresy, spódniczka+rajstopy), baletki gimnastyczne (z miękką podeszwą) lub skarpetki, związane włosy.

 

 

WYSTĘPY

WYSTĘPY

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne