„Zakazany Bóg” to kolejny film, którego projekcję zorganizowano w Miejskim Domu Kultury z inicjatywy ks. Dominika Leniarta, wikarego z parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Wyświetlany film wyreżyserował Pablo Moreno i  opowiada w nim o zamordowanych przez komunistów biskupie, zakonnikach, młodych księżach i klerykach, których jedyną winą było to, że głęboko wierzyli w Boga i się Go nie wyrzekli. Wiara ta, warta była dla nich więcej niż życie. Hiszpański film mówi nam o zaledwie kilkudziesięciu z ośmiu tysięcy zamordowanych konsekrowanych, w ten lub podobny sposób, podczas hiszpańskiej wojny domowej /1936 r/. Kino na niedzielę cieszy się olbrzymim powodzeniem, ma stałą  liczbę odbiorców. Prezentowane filmy zmuszają do refleksji religijnej i etycznej przy okazji gromadząc publiczność zróżnicowaną wiekowo.

Filmy to tylko jeden z pomysłów młodego  wikarego  od Alberta, urodzonego społecznika, organizatora, popularyzatora myśli i kultury chrześcijańskiej. Inne pomysły to  tegoroczne Albertynki, spektakle, koncerty, wystawy, akcje katolickie aktywizujące wiernych. KSM pod jego kierunkiem przygotował emanującą głębokim młodzieńczym patriotyzmem wieczornicę patriotyczną z okazji 11 listopada. Nie był to popis wyuczonych śpiewów czy deklamacji, mimo, że te też prezentowały dobry poziom, lecz wyraz szczerej miłości do naszej Ojczyzny. Działalność księdza wspiera proboszcz jego parafii i pozostali wikarzy. Oczekujemy na kolejne pomysły, zapał ks. Dominika  jest naprawdę zaraźliwy!