Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SZALONE FERIE Z KULTURĄ

12.02.2018

W Miejskim Domu Kultury oraz jego filiach w Kolbuszowej Górnej, Domatkowie, Świerszczowie i Kłapówce odbyły się „Ferie z Kulturą”, czyli zorganizowany odpoczynek dla dzieci i młodzieży. Oprócz codziennych zajęć plastycznych i ruchowych uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. W poniedziałek (29 stycznia) feriowicze, zobaczyli spektakl teatru Blaszany Bębenek pt. „Pinokio” w środę natomiast kolędy i pastorałki zagrała dla nich Kapela Jurka Wrony z Przyjaciółmi. W piątek po raz drugi zaprezentował się teatr Blaszany Bębenek, tym razem ze spektaklem „Żółta ciżemka”.

   W drugim tygodniu ferii w każdej placówce odbywało się mnóstwo ciekawych zajęć. W środę 7 stycznia ,,dziatwa i młodziaki” wyjechały na lodowe szaleństwo do Majdanu Królewskiego, gdzie przez ponad godzinę szalały na jedynym w powiecie sztucznym lodowisku. Mróz był spory, co miało niewątpliwy walor zdrowotny. Zahartowani uczestnicy wyjazdu wpadli następnie, wprost w ręce ,,Fabrykantów Zabawy” . Animatorzy dali radę zainteresować blisko 80 rozbrykanych pensjonariuszy ,,Ferii z Kulturą 2018”. Przebojem okazały się pączki, których wycieńczone, sportem i animacją młode pokolenie zjadło ponad czterysta. Atrakcją przedostatniego dnia ferii, był wyjazd na basen.

   A w niedzielę o godz. 16.00 tłumy wypełniły, kolbuszowski dom kultury. Dzieciaki zdominowały, Zabawę Karnawałowo – Walentynkową. Na scenie zadebiutował ,,Młodzieżowy Big Band Jazzowy Niwiska Kolbuszowa” prowadzony przez Wojciecha Fronta. Zagrali trzy jazzowe utwory, klasyków tego gatunku i to zupełnie dobrze za co zebrali gromkie brawa. Starsi koledzy orkiestranci z dętej, zaprezentowali krótki dobry koncert z porywającymi, wstawkami, takimi jak popis klarnetów w ,,Polce dziadek”. Muzykom pod dyrekcją Krzysztofa Kłody, koncert po prostu wyszedł co doceniła, wypełniająca szczelnie salę publiczność. ,,Chory Animator” przez następne półtorej godziny w pięknie udekorowanej, sali baletowej aktywizował, uczestników feryjnych zmagań z nudą. Mimo świetnej obsady Didżejskiej (erudytów muzycznych), promujących doskonałą muzykę z epoki wolnej od rytmów disco – polo. Publiczność dopieszczona pyszną kawą i ciastem, dość leniwie podeszła do zabawy dyskotekowej. Zakochani w kulturze na pożegnanie otrzymali drobne upominki w pięknych torebkach w sam raz na Walentynki.

Liczne zabawy grupowe wprowadzały uczestników w świetny humor!

Zabawa karnawałowo-walentynkowa 2018 i zakończenie Ferii z Kulturą

09.03.2018, 14:36

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny