Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MUZYKA NA CZAS NIEPOGODY

08.11.2019

MUZYKA NA CZAS  NIEPOGODY

               W dniu 22 października gościliśmy w Kolbuszowej Grażynę Łobaszewską wyjątkowa wokalistkę gwiazdę polskiej piosenki. Ta nadzwyczaj skromna gwiazda brała udział w dwóch wydarzeniach warsztatach i koncercie. Organizatorem kilkugodzinnych  zajęć wokalnych było Centrum Edukacji Europejskiej z Rzeszowa  Anny Mroszczyk. Wieczorny koncert zorganizował Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. Pomysł zorganizowania koncertu przy okazji warsztatów wyszedł od fanki Łobaszewskiej Renaty Draus. Obydwa wydarzenia były efektem  współpracy centrum i domu kultury organizujących i współorganizujących przedsięwzięcia. W unikalnych warsztatach wzięli  udział dorośli i młodzież zainteresowani rozwojem swojego talentu. Lepiej nie mogli trafić Łobaszewska to również wyjątkowy talent pedagogiczny osoba otwarta niestwarzająca dystansu. Niestety w warsztatach najmniej było Kolbuszowian, byli natomiast mieszkańcy z innych miejscowości Podkarpacia a nawet    z Wrocławia. Ci co skorzystali z zajęć mogli dowiedzieć się o rzeczach z techniki i emocji śpiewu, które  zdradzić i przekazać mogła, tylko wyjątkowy praktyk    Grażyna Łobaszewska.                                                                                   

    W wieczornym blisko półtoragodzinnym  koncercie usłyszeliśmy wokalistkę z zespołem Ajagore, który stale jej towarzyszy. W kameralnych warunkach Sali im. Michała Czartoryskiego jej koncert wysłuchała grupa jej najzagorzalszych fanów. Wokalistka jest w formie, jej głos nie tyle brzmi co grzmi ze sceny. Muzyka jest świetnie zaaranżowana, muzycy z zespołu nie tylko są bardzo dobrymi instrumentalistami ale świetnie czują to  co jest grane. Grażyna Łobaszewska to jedna  z najwybitniejszych  polskich wokalistek, niezwykle twórcza i idąca bezkompromisowo własną drogą.  Szlakiem dla koneserów muzyki zaśpiewanej i zagranej na najwyższym poziomie, inspirowanej wieloma  kierunkami muzycznymi z inteligentnymi tekstami. Tworzy i wykonuje muzykę  niepowtarzalną, która nie ma szans a pewnie i też nie może mieć masowej widowni. Malutkim kompromisem pewnie by było stworzenie czegoś tak poetyckiego jak ,, Czas nas uczy pogody”. Publiczność wchłonęła artystyczne przesłanie wokalistki i jej  stare i nowe piosenki wyszła bardzo ukontentowana z tego wyjątkowego wieczoru. Zespół  spędził w Kolbuszowej, mile jeszcze następny dzień, mimo że pomieszkują w Trójmieście na drugim krańcu Polski, przy którym nasze  miasteczko wydaje się być sennym. Nie nudzili się a  o atrakcje dla nich zadbali;  pieśniarz Roman Dublański z liczną rzeszą fanek oraz restauratorzy, kolekcjonerzy, regionaliści ,,CK dezerterzy”; Andrzej i Karol Wesołowscy. Udowodnili  że  ,,Prowincja potrafi być ( czasem) piękna” , muzyka Grażyny Łobaszewskiej   jest bezwzględnie prawdziwa i piękna trzeba tylko dać się skusić i posłuchać a ,,wciągnie” niesamowicie.

 

 

 

 

 

Koncert MDK

08.11.2019, 08:29

Galeria zawiera 13 zdjęć. Solistka w długiej koszuli w poprzeczne biało czarne pasy z opaską na włosach przy mikrofonie.

Towarzyszący jej zespół: gitarzysta, basista i perkusista. Scena w stonowanych barwach w lekkim półmroku

 

Biuletyn Informacji Publicznej

MIEJSKI DOM KULTURY W KOLBUSZOWEJ
UZYSKAŁ DOFINANSOWANIE Z:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny