Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydawnictwa MDK

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oprócz bieżącej działalności artystyczno-kulturalnej zajmuje się także archiwizowaniem, uwiecznianiem, zapisywaniem szeroko rozumianej kultury. Na swoim koncie ma już kilkanaście wydawnictw, zarówno muzycznych, filmowych, jak i tych papierowych. Niektóre z nich zostały zauważone i nagrodzone, inne nadal czekają na swoje pięć minut.

W tym dziale znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat wydawnictw MDK w Kolbuszowej oraz planów wydawniczych tej placówki. Przygotowaliśmy dla Państwa m.in. cyfrową wersję ostatniego, a jednocześnie jak dotąd jedynego takiego, wydawnictwa dotyczącego historii kultury w Kolbuszowej, nagrodzone przez Program Drugi Polskiego Radia wydawnictwo z Festiwalu Żywej Muzyki oraz wybór wydawnictw muzycznych MDK.

 

AKTUALNOŚCI:

MUZYKANCI Z PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ

05.03.2018

MUZYKANCI Z PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ Część I: Jan Cebula z Kapelą...

czytaj dalej... na temat: MUZYKANCI Z PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ

Katalog - II Lasowiackie Dożynki - Powrót do Tradycji

21.10.2020

Niniejszy katalog ma na celu udokumentowanie zadania „II Lasowiackie Dożynki w Porębach Kupieńskich – Powrót do Tradycji”, którego zrealizowanie było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – EtnoPolska 2020. Zadanie miało na celu przypomnienie i odtworzenie tradycyjnych zwyczajów związanych z dożynkami unikalnej grupy etnograficznej Lasowiaków zamieszkujących tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. 

czytaj dalej... na temat: Katalog - II Lasowiackie Dożynki - Powrót do Tradycji

Katalog - Festiwal Żywej Mzuyki na Strun Dwanascie i Trzy Smyki

26.01.2021

Wydawnictwo składa się z dwóch części: drukowanej i audiobooka, zawierającego teksty wystąpień prelegentów z seminarium. Festiwal oraz powstający po nim dokument ma na celu zachowanie muzycznego dziedzictwa kulturowego tej części południowo-wschodniej Polski.

czytaj dalej... na temat: Katalog - Festiwal Żywej Mzuyki na Strun Dwanascie i Trzy Smyki

BAL - Ryszarda Szilera

15.02.2021

Z prawdziwą przyjemnością przekazujemy w ręce czytelników wydawnictwo, prezentujące twórczość wyjątkowego artysty Ryszarda Szilera. Mieszkający w Kolbuszowej nad  Nilem twórca, plastyk, repuser, poety i dramaturg, animator teatralny: scenograf i reżyser....

czytaj dalej... na temat: BAL - Ryszarda Szilera

10 Lat Chóru Parafii pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej - płyta na jubileusz

15.02.2021

Płyta wydana z okazji jubileuszu 10 lecia działalności Chóru Parafii pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej  

czytaj dalej... na temat: 10 Lat Chóru Parafii pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej - płyta na jubileusz

GÓRNIACY DLA TRADYCJI SWOJEJ WSI

21.12.2020

Oddajemy w Państwa ręce publikację poświęconą Kolbuszowej Górnej oraz Zespołowi Ludowemu „Górniacy”. Przybliżenie historii działalności Zespołu Ludowego Górniacy, jednego z najstarszych zespołów folklorystycznych działających na terenie województwa podkarpackiego, służy pogłębieniu więzi z rodzimą tradycją, a także upowszechnianiu wiedzy o własnym dziedzictwie. 

czytaj dalej... na temat: GÓRNIACY DLA TRADYCJI SWOJEJ WSI