Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MUZYCZNE SANIE Z UŚMIECHEM OD MIKOŁAJA Z NIEBA

20.12.2021

 

 

 

MUZYCZNE SANIE Z UŚMIECHEM OD MIKOŁAJA Z NIEBA

Muzyczne Sanie Świętego Mikołaja (5 grudnia 2021) to impreza, która ma już kilkuletnią tradycję, jest przeglądem osiągnięć dzieci i młodzieży uczestników zajęć artystycznych oraz pracy dydaktycznej instruktorów. Kadry instruktorskiej  wykształconej, kompetentnej i traktującej swoją pracę z pasją. Urok i umiejętności blisko 200 wychowanków mogliśmy obserwować podczas występów na scenie. Na pierwszy ogień poszła grupa mażoret ,,Krokodyl Mamba”, dziewczęta ćwiczące ten trudny rodzaj tańca od kilku lat, zaprezentowały się w nowych strojach bardzo ładnie. Od października ćwiczymy ich następczynie w  grupie Krokodyl Mamba Mini. Zajęcia prowadzi choreograf Marzena Płaza kompetentna i miła pasjonatka tego tańca. Na zajęciach instruktorki w domu kultury w Majdanie (gdzie pracuje na co dzień) jest tylu chętnych że szpilki nie wciśniesz. Zapraszamy maluchy na zajęcia w Kolbuszowej w każdą sobotę, są jeszcze wolne miejsca. Udział w nich to świetny sposób na integrację w grupie, podniesienie sprawności fizycznej, zręczności oraz umiejętności tanecznych.

       Następnie przyszła kolej na tancerzy tańca współczesnego, najliczniejszej grupy uczestników zajęć w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej oraz filiach w Kolbuszowej Górnej i Domatkowie. Prowadząca Magdalena Chlebek przygotowała pomysłowe układy z którymi, doskonale współgrają stroje w które, ubrane są dzieci. Większość naboru to małe tancerki ćwiczące od niedawna. Te ze stażem prezentują już bardzo  dobry poziom co znajduje odzwierciedlenie w nagrodach w konkursach gdzie zajmują czołowe miejsca. Taniec to wyjątkowo ekspresyjna forma sztuki, którą instruktor bardzo dobrze przekazuje. Po tancerzach na scenie pojawiły się młode wokalistki prowadzone przez Katarzynę Liszcz-Starzec. Instruktorka jest jedyną osobą w mieście ze specjalistycznym akademickim wykształceniem ucząca  śpiewu. Sama jest utalentowaną sopranistką współpracującą z zespołami filharmonicznymi. Młode  śpiewaczki zaprezentowały bardzo dobrze przygotowany repertuar świąteczny i rozrywkowy. Na zajęcia studia wokalnego nauczycielka przyjmuje osoby, które marzą o śpiewaniu mniej i bardziej utalentowane. Systematyczna praca sprawia że występ wokalistów zawsze jest atrakcyjny. Ciekawymi koncertami udowadnia że każdy może śpiewać… Akcję plastyczną z dziećmi głównie w wieku od 2 do 5 lat prowadził samorodny talent plastyczny (malarz, rzeźbiarz i rysownik) Marek Krakowski, wyświetlając efekty tej pracy na ekranie. Praca artystów i instruktorów nagrodzona została gromkimi brawami!

            W tym roku Szkoła Muzyczna w Niwiskich, stały partner naszego wydarzenia, wespół z czterema kobietami i małą dziewczynką przygotowała blok muzyczno- charytatywny promujący akcję ,,Uśmiech od Mikołaja z Nieba”. Pomysłodawczyniami akcji są cztery kobiety, które po raz drugi postanowiły zebrać środki na spełnienie mikołajkowych marzeń najmłodszych z biedniejszych rodzin. W tym roku dzieci typują sołtysi z poszczególnych miejscowości. Organizatorki z pasją i emocjonalnie, pięknie opowiedziały o swoim pomyśle, który realizują po raz drugi, są to: Monika Ślęzak, Joanna Procak, Malwina Błąd, Agnieszka Lasota z córeczką Hanią. Dwie ostatnie zaśpiewały specjalnie na potrzeby akcji skomponowany przez Sarah Britton z Alaski utwór muzyczny. Towarzyszyli jej nauczyciele szkoły muzycznej z Niwisk, wszyscy z Kolbuszowej, dyrektor Dorota Wilk (flet), Wojciech Front (kontrabas), Tomasz Blicharz (pianino) oraz uczeń perkusista Maksymilian Wilk. Inicjatorkom, wszystkim darczyńcom, muzykom (nauczycielom i uczniom) wciągniętym w akcję należą się gorące brawa!  Rozpoczynając koncert szkoły w której wzięli udział uczniowie,  świetnie zapowiadający się instrumentaliści. Dyrektor szkoły jak zwykle bardzo kompetentnie poprowadziła tą niezwykłą mikołajową, lekcję umuzykalniającą. Probierzem zainteresowania były malujące pod sceną najmniejsze maluchy, które przestały ,,brykać” i zaczęły z zainteresowaniem słychać muzyki. ,,Muzyczne sanie świętego Mikołaja” to wydarzenie, które od samego początku (bardzo chętnie wręcz z entuzjazmem), uświetniają muzycy ze szkoły muzycznej w Niwiskach za co Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej jest im niezwykle wdzięczny! Osobą, która jest również niezbędna do jazdy w muzycznych saniach jest Tomasz Łępa, dziennikarz Radia Leliwa z Mielca. Prowadzi on imprezę i wciela się w rolę świętego, nie ma on wypasionej mikołajowej bryki, zasilanej wysoko oktanowymi reniferami. Nie ma też wystylizowanego markowego stroju niczym od renomowanego projektanta. Nawet nie miał lagi, którą w ostatniej chwili wystrugał mu zdolny rzeźbiarz Marek Krakowski. Ma natomiast olbrzymie ,,serducho” do dzieciaków, co widać, słychać i czuć. Z wiadomych względów na imprezę mogliśmy wpuścić ograniczoną ilość widzów, wszystkim obecnym jesteśmy bardzo wdzięczni za przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Dla pozostałych zorganizowaliśmy profesjonalną transmisję internetową, ciągle dostępną na stronie organizatora Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

                                                         

 

Muzyczne sanie - fotorelacja

20.12.2021, 17:47

Galeria zawiera 85 zdjęć.

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Na scenie trwają występy. Poszczególne zdjęcia przedstawiają dziecięce grupy taneczne.

Dziewczynki poubierane są w kolorowe sukienki lub przebrane za piratów. Za występującymi na dużym ekranie wyświetlane są dziecięce rysunki.

Na innych fotografiach uwieczniono występy mażoretek.

Kilka zdjęć to występy grup wokalnych i młodych instrumentalistów. Dzieci grają na flecie, saksofonie, fagocie, puzonie, kontrabasie.

Jest również obecny zespół nauczycieli. Pani gra na flecie, dwóch panów grających na kontrabasie i pianinie.

Pan prowadzący imprezę ma nagłowie czapkę Mikołaja.

Dzieci uczestniczące w imprezie rysują przy małych, kolorowych stolikach. Spora część ma na głowach czerwone czapki mikołajów.

Na środku przed sceną zasiada Święty Mikołaj. W czerwonym stroju trzyma na kolanach kolejne dzieci i rozdaje prezenty.

Na paru zdjęciach Mikołaj jest w towarzystwie pań i panów z obsługi technicznej.