Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SZAŁ CIAŁ - SPEKTAKL GRUPY TEATRALNEJ ZE SKOPANIA

11.01.2022

 

Pozytywnie Skopani wrócili! Grupa teatralna działająca przy Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu po dwóch latach przerwy wystąpiła przed swoją ulubioną widownią z kolejnym spektaklem. Do tej pory widzowie przyzwyczajeni byli do sztuk autorstwa Juliusza Machulskiego, mowa tu o „Next Ex” i „Matka Brata Mojego Syna” wystawianych już przez „Pozytywnie Skopanych”. Tym razem przyszedł czas na komedię „Szał Ciał”.

Spektakl „Szał Ciał” jest o… miłości. Nie jest to jednak ckliwe i przesadzone romantycznie widowisko. Jest tu dużo sytuacyjnych gagów, zabawnych dialogów i… nieoczekiwanych zwrotów akcji! W tle jednak rzeczywiście cały czas króluje miłość dwóch par – dojrzałego męża i żony, z których jedno z nich chce rozwodu oraz zwariowanej autostopowiczki zakochanej w swoim uroczym chłopaku, którego nie widziała od sześciu miesięcy. Spektakl pokazuje, że prawdziwe uczucie jest w stanie przetrwać wszystko, nawet pewne niedogodności losu i odsłania to, co w nas najważniejsze…

Premiera spektaklu zaskoczyła wszystkich, nawet samych aktorów. Jak mówili – do ostatniej chwili nie byli przekonani czy sztuka się spodoba. Jednak już po pierwszych kilku minutach, słysząc reakcje widzów, wszelkie wątpliwości odeszły w niepamięć. Publiczność przez cały czas się śmiała, a po spektaklu nagrodziła aktorów gromkimi brawami. „Uśmiałam się do łez”, „Muszę wybrać się na to jeszcze raz” – takie słowa można było usłyszeć od osób, które sobotni wieczór spędziły na oglądaniu sztuki „Szał Ciał”.