WIELKIE DNI W MAŁYM MIEŚCIE
WIELKIE DNI W MAŁYM MIEŚCIE
W miasteczku nad Nilem tradycja dni miasta sięga września 1961 roku. O 15.15 zgodnie ze wskazaniem zegara na ratuszowej wieży (przekształconego przez Niemców w październiku 1939 w posterunek żandarmerii, a po wojnie w siedzibę milicji, w tym momencie stanowi siedzibę Policji. Obecny komendant za co mu chwała, uruchomił mechanizm zegarowy i znów ten precyzyjny czasomierz służy mieszkańcom Kolbuszowej, licząc sekundy minuty i godziny, przepływającego obok drugiego pod względem wielkości Nilu na świecie i miasta, które od ponad trzystu lat nad nim istnieje. Chociaż przez sporą większość tego czasu nazywał się ,,Trześnia” od porastających jego brzegi dzikich czereśni.
Ówczesne dziesięciodniowe pierwsze dni miasta w większości odbywały się na stadionie sportowym odkupionym przez miasto (w latach trzydziestych ubiegłego wieku), lasku od hrabiego Jerzego Tyszkiewicza zbankrutowanego ostatniego właściciela dóbr kolbuszowskich. W bieżącym 23 roku nowego stulecia, mieliśmy okazję uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach.
W sobotę gwiazdą wydarzenia był zespół Power Play grający muzykę z pogranicza dance i disco polo. Dofinansowany przez catering firmy ,,Kings Ivents” Kazimierza Adamka. Koncert zgromadził blisko trzy tysięczną w większości młodzieżową publiczność, która bawiła się świetnie, również przy profesjonalnych miksach DJ Disco Ducka. Występ gwiazdy poprzedził, koncert ,,Beathris” i prezentacje wokalistek i tancerek z Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej i grup prowadzonych od blisko roku przez Fundację ,, Chlebek” w Kolbuszowej Górnej.
,,Karaoke znad Nilu” to konkurs w którym wzięło udział ośmiu wokalistów, śpiewających unikalne kolbuszowskie kompozycje Romana Dublańskiego i zespołu Krokodyle. Konkurs wygrała Aneta Budziwojska, córka autentycznego śpiewaka lasowiackiego Jana Hodóra z Kolbuszowej Górnej. Wokalistce, gratulujemy i życzmy odwagi i powodzenia w prestiżowych konkursach. W jury konkursu oprócz lidera ,, Krokodyli’’ Dublańskiego zasiedli wybitna wokalista Mariola Niziołek i Tomasz Stężalski, doskonały wszechstronny gitarzysta.
Koncerty następnego dnia, to show, zagranej całkowicie na żywo doskonale nagłośnionej i oświetlonej muzyki w wykonaniu zespołów Norbiego, cover bandu ,,Tacy Sami” oraz Piotra Cugowskiego zakończonej disco miksami Ducka. Koncrert Norbiego (Norberta Dudziuka, wokalisty i prezentera telewizyjnego i radiowego z zespołem profesjonalnych muzyków) całkowicie sfinansowany przez firmę cateringową (wokalista po raz drugi wystąpił w Kolbuszowej) zrobił wrażenie na publiczności swoim poziomem i aktualnością przekazu. Norbert to niezwykle szanujący publiczność, bezpośredni i pozbawiony wybujałego ego człowiek oraz wyjątkowy muzyk!
Recital kolbuszowskiej utalentowanej gwiazdy Natalii Kubiś-Mroszczyk poprzedził zespół utalentowanych muzyków, perfekcyjnie i twórczo interpretujących utwory Borysewicza i Panasewicza z legendarnego Lady Pank.
Udany występ wokalistek adeptek Studia Wokalnego Katarzyny Liszcz Starzec, Emilii Magdy i Gabrieli Fryc poprzedził koncert Piotra Cugowskiego -muzyka, który miejmy nadzieje twórczo przełamie stagnację popowej i rockowej sceny muzycznej opanowanej przez ,,dinozaurotopowe’’ gwiazdy. Obdarzony wyjątkowym głosem wykonawca, twórca niezwykle aktualnej muzyki rockman, ,,złapał” doskonały kontakt blisko pięciotysięczną, publicznością kolbuszowskej imprezy. Dzięki bardzo dobrej współpracy z menedżer zespołu Cugowskiego z firmy ,,Rock House”, ponadstandardowemu gościnnemu przyjęciu grupy w Hotelu ,,Dworek’’ nasza niewielka mieścinka sprawiła wyjątkowo pozytywne wrażenie na wykonawcach. Wśród publiczności wyróżniała się wicemarszałek województwa Ewa Draus, którą niczym nastolatkę porwała muzyka, wokalisty, twórczo nawiązującego do ,,złotej ery światowego rocka”.
Panujący nad tłumem, czasem i przestrzenią prowadzący redaktor Radia ,,Leliwa” Tomasz Łępa jak zwykle zawodowo poprowadził imprezę, talentem aukcyjnym wspomógł akcję charytatywną, zbiórki na pomoc dla Julki Goli. Dwudniowa impreza pokazała że Kolbuszowa umie się kulturalnie bawić, że jest tu i teraz a toczący się kamień mchem nie porasta!
Fotorelacja
Galeria zawiera 201 zdjęć.
Scena plenerowa.
Spora część zdjęć to występy grup tanecznych oraz śpiewających młodych dziewcząt.
Przed sceną trwają zabawy dzieci i młodzieży. Jury konkursów słucha, ocenia i nagradza laureatów.
Trwają spotkania i rozmowy. Uczestnicy i organizatorzy imprezy pozują do wspólnych zdjęć.
W miarę upływu dnia na scenie zmieniają się wykonawcy. Występuje młodzież jak też osoby starsze.
Kilka zdjęć to zespoły rockowe. Wykonawcy ubrani w młodzieżowe stroje. Coraz bardziej scena rozświetlana jest reflektorami i efektami wizualnymi.
Po zapadnięciu zmroku scena jest już różnobarwna i jaskrawa. Gwiazdy wydarzenia oprócz występów rozdają autografy i pozują do zdjęć.